Rottweiler Yavrusu Özellikleri ve Ne Zaman Eğitim Alır

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Özellikleri ve Ne Zaman Eğitim Alır

Açıklama:

Rottweiler eğitimi fiyatları gibi nasıl ve ne zaman verilir, en çok araştırılan konulardan biridir. Bu cins bir savaş köpeğidir. Gücü sembol eder. Tüyleri ve sevimli yapısı ile herkesin ilgisini çeker. Almanya Rottweiler kasabasında ortaya çıkan bir cinstir. İlk olarak, Romalılar tarafından keşfedilmiştir. Eski yıllarda koruma köpeği olarak kullanılmıştır. Bir dönem nesilleri tükenme durumuna gelmiştir. En insan canlısı olan ve cana yakın olan köpeklerden biridir.

Günümüzde nesilleri ile alakalı herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Hem sürüleri hem de askerleri korumak gibi, zor görevleri büyük bir başarı ile yaparlar. Bu köpeklere bazı yerlerde Alman Kasabı adı takılmıştır. Tam olarak görev bilincine sahip olan köpeklerdir. Zekâları gelişim olarak, çok iyi bir düzeydedir. Eğitim için uygun köpeklerdir ve genel de eğitimleri kısa sürer.

Tarihine bakıldığı zaman, arama kurtarma ve polis köpeği olarak tercih edilmiştir. İnsanların çoğu konu da hayatını daha kolay bir hâle getirmiştir. Terapi, koruma ve rehber köpek olarak da fayda sağlanmıştır. Bu köpekler yavru iken çok sevimli büyüdükleri zaman ise çok heybetli olurlar. Sahiplerine çok düşkündürler ve aynı zamanda çok sadık hayvanlardır.

Rottweiler Köpek Özellikleri

Rottweiler eğitimi fiyatları değişir, eğitim süresine bağlıdır. Eğitim verilirken, bazı özellikler de göz önünde bulundurulur. Rottweiler köpek cinsi in bazı özellikleri şu şekildedir;

  • Anavatanı Almanya’dır.
  • Tarihi çok eskilere dayanan bir köpek cinsidir.
  • Fiziki yapıları oldukça iridir.
  • Kulakları düşük bir şekildedir.
  • Yanak yapıları çok sarkıktır.
  • Kas yapısı gelişmiş olan bir cinstir.
  • Tüyleri kısa olduğu için, tüy dökme sorunu olmaz. Bakımları kolaydır.
  • Çevik ve atik bir köpek cinsidir.
  • Çok havlamaz ve rahatsızlık vermez. Sesleri kalın ve kuvvetlidir.
  • Enerjiklerdir ve oyun oynamayı çok severler.

Bu özelliklerinin yanı sıra bu köpekler çok meraklıdır. Her şeye fazlası ile dikkat ederler. Bazen yanlış eğitim sonucu, agresif davranışlar sergilerler. Eğer doğru bir eğitim verilirse, çok anlayışlı ve uysal bir hayvandır. Öğrenme ve eğitime açık bir yapıları vardır. Çoban köpeği cinsi oldukları için, korumacılık iç güdüleri çok fazla gelişmiştir. Bazen tehlike sezdikleri zaman, çok fazla saldırgan olabilirler.

Tanıdıkları kişilere karşı çok cana yakın davranırken, tanımadıkları kişilere karşı saldırganlık yapabilirler. Alışmaları biraz uzun sürebilir. Bu yüzden sabırlı olmak gerekir. Her zaman yoğun bir ilgi ve sevgi beklerler. Yalnız kalmak onlara göre değildir. Duygusal bir hayvandır. Eğer kaliteli ve iyi bir şekilde bakılırsa, 10 yıl kadar yaşayabilirler. Rottweiler eğitimi fiyatları çok pahalı değildir, kısa sürer. Genel de eğitime açık bir hayvandır.

Rottweiler Bakımı

Rottweiler eğitimi fiyatları gibi bakımı da son derece önemlidir. Saldırganlık için yatkın olan bu hayvanlar, mutlaka eğitime yavru iken gönderilmelidir. Yapısı inatçı olduğu için, yetişkinken eğitim vermek çok zor olacaktır. Zekâsı çok Keskin bir hayvandır. Her şeyi çok çabuk algılar. Eğitim konusunda genel de çok fazla sıkıntı yaşanmaz. Çok fazla sıkıntıya gelmez. Bu yüzden çok kuralcı davranmamak gerekir. Aynı zamanda disiplini de elden bırakmamak gerekir. Bu köpekler liderliği sever ve bazen üstünlük kabul etmez. Ancak eğitimli bir Rottweiler ile geçinmek mümkündür.

Rottweiler Eğitimi Zor mu?

Rottweiler eğitimi fiyatları verilen eğitim süresine göre değişiklik gösterir. Eğer yavru iken verilirse kısa bir süre içinde tamamlanır ve zor olmaz. Bu konu da kurumumuzun eğitmenlerinden güvenle hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir