Rottweiler Yavrusu Üretim Çiftliği Hauseofistanbul

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Üretim Çiftliği Hauseofistanbul

Açıklama:

Mersin yavru Rottweiler fiyatları sürekli araştırılmaktadır. Rottweiler köpekler, en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Bu köpeklerin tarihinin Roma imparatorluğuna kadar dayandığı bilinmektedir. O zamanlarda genellikle sürü gütme, bekçilik, koruma gibi görevlerde kullanılmışlardır. Bunun yanında orduda bulunan insanların da korumalığını üstlenmişlerdir.
Bu köpek ırkının Roma imparatorluğu dönemine kadar uzayan bir tarihi olsa da kökeni ile ilgili net bilgiler bulunur. Romalı bir tarihçi olan Cornelius’un anlattıklarına göre 1. yüzyıl dolaylarında bu köpekler koyun sürülerine nöbet tutmak için kullanılmışlardır.
MersinRottweiler Köpeklerin Genel Özellikleri
Mersin yavru rottweiler fiyatları son zamanlarda sürekli aratılmaktadır. İyi bir aile köpeği olabilmeleri için düzenli olarak eğitim almaları ve sosyalleştirilmeleri gerekmektedir. Eğitimlerine yavruluk dönemlerinden itibaren başlamaları gerekir.
Bu köpek ırkı ismini Almanya’da yer alan Rottweileisimli şehirden almaktadır. Oldukça güçlü bir ırk olduğu bilinir. Ülkemizde de hala son derece popülerdir. Bu köpekler son derece yapılıdır. Uzun bir kafaları ve geniş gövdeleri bulunur. Kulakları kafa kısmına yakın ve düşük bir şekildedir. Dudakları ise biraz gevşek bir yapıdadır. Bu sebeple bu köpeklerde salya akıtma sıklıkla görülür.
Safkan olan Rottweiler köpeklerin her zaman siyah bir kürkü bulunur. Bu kürk arasında ise taba renkli parçalar yer alır. Kısa tüyleri vardır. Oldukça sert bir tüy tabakası vardır. Bu köpeklerin yumuşak tüylü olanlarına çok nadir karşılaşılmaktadır. Kuyrukları genellikle kısadır. Ancak bazen kuyruklarının sahipleri tarafından kesildiği görülmektedir. bu son derece yanlış bir uygulamadır. Bu hayvanların kuyruklarının kesilmemesi gerekir.
MersinRottweiler Yavru Özellikleri Nelerdir?
Mersin yavru rottweiler fiyatları öğrenerek bu köpeklerden sahiplenebilirsiniz. Her büyük köpek türünde olduğu gibi bu türün gelişimi de yavaş bir şekilde gerçekleşir. Erişkin boyutlarına yaklaşık 2-3 yaşlarında ulaşmaktadırlar. 1 yaşını bitiren Rottweiler cinsi köpeklerinomuz yükseklikleri ideal boylarına ulaşmaktadır. Yaşları ilerledikçe göğüs kafesleri daha da genişlemektedir. Bu sayede yapılı bir görünüm kazanır.
Rottweiler köpeklerin çeşitleri ile ilgili yapılan bir takım yanlışlıklar da bulunmaktadır. Bu köpekten sahiplenmek isteyen kişiler Macar Rottweiler yavruları ister. Macaristan’da yetiştirilmiş olan türlerden bulmak mümkündür. Ancak yine de Rottweiler cinsi köpeklerin tür standartları bellidir. Rottweiler cinsi köpekler tarihte genellikle çoban köpeği olarak kullanılmıştır. Bu ırkın kurt ve doberman köpekleri ile olan kırmaları da günümüzde çok ilgi görür.
MersinRottweiler Bakımı Nasıldır?
Mersin Hauseofistanbul yavru rottweiler fiyatları öğrenilerek bu köpeklerden yavru iken sahiplenmek mümkündür.Bu köpek ırkı genellikle bekçilik ve koruma amaçlı kullanılmaktadır. Son derece sosyal bir köpektir. Küçüklükten itibaren sosyalleşmeleri gerekir. Eğitimlerini güzel aldıkları zaman insanlarla ve diğer köpeklerle iyi bir şekilde geçinebilir.
Bu köpeklerin erkek olanları daha agresif yapıdadır. Son derece aktif olan bu köpekler sinirlendikleri zaman çevresine ciddi hasarlar verebilir. Bu nedenle sabırlı ve disiplinli bir şekilde eğitilmeleri gerekmektedir. Bu köpekler yavru iken sahiplenildiklerinde eğitimleri daha kolay bir şekilde gerçekleşir.
Büyük köpeklere göre bakımları son derece kolaydır. Egzersizlerine önem verilmesi gerekir. Hareketsiz kalmaları halinde obez ihtimalleri çok yüksektir. Tüy bakımına çok fazla ihtiyaçları yoktur. Ancak düzenli olarak taranmaları gerekmektedir.
MersinRottweiler Tasmaları Nasıl Olmalıdır?
Mersin rottweiler yavru fiyatları son derece merak konusu olmaktadır.İri bir tür olmaları sebebi ile kullanılan tasmaların iyi bir şekilde seçilmesi gerekir. Boyun tasmaları köpeğin iyi bir şekilde tutulmasına yardımcı olsa da güçlü bir asılmada soluk borusunda zarara neden olabilir. Göğüs tasmaları ve koşum tasmaları köpeğin daha rahat kontrol edilmesini sağlanır.

Rottweiler Hauseofistanbul, Hauseofistanbul rottweiler yavrusu, Rottweiler Yavru Hauseofistanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir