Rottweiller Çiftliği Yavrular

PAYLAŞ
Rottweiller Çiftliği Yavrular

Açıklama:

Rottweiller çiftliği içinde bulunantarihi Roma imparatorluğuna kadar dayanan Rottweiler cinsi köpekler, dayanıklılık, sağlamlık ve güçlü olması ile bilinir. Toplumda saldırgan olarak bilinselerde aslında karakter özellikleri gayet uysal, dost canlısı ve sakindir. Çok eski dönemlerde savaşların yapıldığı alanlarda, savaşçıların yanlarına yeme ihtiyacını karşılamak için aldıkları büyük baş hayvanları korumakla görevli olan Rottweiler cinsi köpeklerin büyükçoğunluk Rottweiller çiftliği içinde bulunuyor.
Bilinen en eski köpek ırklarından biri olan Rottweiler cinsi köpekleri, eğer yavru iken alır ve eğitirseniz daima sahibine sadık kalacak ve daha uyumlu olacaktır. Diğer köpeklere kıyasla atletik vücut yapısı ve iri gövdesi ile daha dayanıklı ve gösterişli olan Rottweiler köpek cinsleri oldukça dost canlısı hayvanlardır.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler çiftliği içinde bolca bulunan yavru Rottweiler köpekleri hareketliliği ve oyuncu davranışları ile hemen çocukların ilgisini çeker. Rottweiler cinsi köpekler, her ne kadar vahşi ve saldırgan olarak bilinseler de aslında samimi, sadık bir hizmetkâr, yakın arkadaş ve bekçi köpeği olmak için uygun köpek cinsidir. Öne doğru düşük kulakları, hafif sarsık yanakları, badem gözleri ve siyah büyük burnu ile çok sevimli hayvanlardır. Erkek Rottweiler köpeklerin boyları yaklaşık 60-69 cm iken dişi Rottweiler ise 55-65 cm arasındadır. Ağırlıkları ise erkeklerde 60 kg dişilerde ise 35-42 kg arasında değişmektedir. Siyah tonlarındaki Rottweiler cinsleri enerjik, ciddi ve uzun adımlı yürürler.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Karakter Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler çiftliği yavru iken alıp eğitirseniz, ailelerini çok sever ve tamamen size sadık kalırlar.Rottweiler cinsi köpekler doğuştan saldırganlık eğilimi göstermezler. Alman kökenli olan Rottweiler cinsi köpekleri özellikle çocuklarla çok iyi anlaşan ve tam bir oyun arkadaşıdır.Yeterince sosyalleştirdiğinizde tam olarak sakin bir tavır takınırlar.
Yabancılar ile karşılaştıklarındaki davranışları ise bekle ve gör taktiği ile karşı tarafın nasıl bir tutum sergileyeceğini bakarak karar verirler. Yabancılardan olumsuz bir davranışla karşılaşmadıkça gayet sakin davranırlar. Bahçede yalnız yaşamak için uygun olmayan Rottweiler cinsi köpekler uzun süre yalnız ve egzersiz kaldıklarında hırçınlaşabilirler.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Fiyatları Ne Kadar?
Rottweiler çiftliği yavru iken bulabileceğiniz birçokRottweiler köpeklerini sahibine sadık olması ve iyi huylu olması için, henüz küçükken alıp eğitmeniz tavsiye edilir. Çok zeki, akıllı ve dayanıklı olan Rottweiler cinsi köpekler, günümüzde özellikle çocuklar tarafından çok sevilmekte ve birçok insan tarafından evcil hayvan olarak tercih edilmektedir.
Çünkü yetişkin bir Rottweiler köpeği nereye, ne zaman gitmesi yada gelmesi gerektiğini alışması zaman alabilir. Yetişkin Rottweiler cinsi köpeklerin fiyatları yaklaşık olarak 3 bin TL’den başlamaktadır. Ancak Yavru olarak alınan Rottweiler cinsi köpeklerin fiyatı 1500 TL civarıdır. Gerekli uyum, eğitim ve sadakat için bu cins köpekler mutlaka yavru iken alınmalıdır.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Rottweiler çiftliği bulabileceğiniz bu köpekler asla tasmasız dışarı çıkartılmamalıdır. Rottweiler köpekleri özel bir bakım istemez. Ara sıra tüylerinin taranması dışında bakımları diğer köpeklerle hemen hemen aynıdır. Sadece dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Rottweiler cinsleri uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Sürekli enerji içinde olan bu cins köpeklerin egzersizi, dolaştırılması ihmal edilmemelidir.
Yeterli eğitim verilmiş bir Rottweiler, yabancılara karşı sakinliğini koruyabilir ancak, başka bir cinsten saldırgan olan bir köpeğe karşı aynı sakinliği koruyamayabilirler. Diğer köpeklerdede bulunan dirsek displazisi, Aort stenozugbi bir takım hastalıklar, Rottweiler cinsi köpeklerdede olabileceği için, aşıları ve düzenli veteriner kontrolleri asla ihmal edilmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir