Rotweiler Cinsi Köpeği Tanıyalım

PAYLAŞ
Rotweiler Cinsi Köpeği Tanıyalım

Açıklama:

Van Rottweiler satılık yavruları satın alabilirsiniz. Rottwiler cins köpekler son zamanlarda birçok insan tarafından cins köpek olarak bilinenlerdendir. Bu cins köpeklerin anavatanı Almanya’dır. Köpekler koruma ve bekçi köpeği olarak yetiştiriliyor. Hatta köpekler Almanya’nın Rottweil kasabasından ismini almıştır.

Van Rotweiler satılık yavruları, küçük yaştan itibaren çocuklara alıştırılabilirler. Rotweiler cinsi olan köpekler Alman köpeğidir. Estetik bir görünüme sahiptir ve güçlü bir ırktan gelir. Köpeğin kulakları çok değişiktir, düşük bir şekildedir. Rotweiller cinsi olan köpekler ülkemizde de oldukça sevilen cinslerdendir. Fakat bazı insanlar bu köpeklerden korkabiliyor. Ama daha yavru iken alınıp da yetiştirilen köpekler aslında zararsızdır. Rotweiler cinsi olan köpekler en eski bilinen Alman cinsi köpeklerdir. Çok sevimli olan bu cins pek çok insan tarafından sahiplenerek besleniyor.
Rotweiler Cinsi Köpeklerin Fiziki Özellikleri Neler?
Rotweiler cinsi yetişkin olan köpeklerin erkek olanları yaklaşık olarak 60 kg kadardır. Dişi cins olanlar ise yaklaşık 35 ile 48 kg arasında değişebiliyor. Bu cins köpeklerin erkek olanları 61 ile 70 cm arasında, dişiler ise yaklaşık 56 ile 63 cm boy uzunluğuna sahiptirler.
Rotweiler cinsi köpeklerin kısa, kalın ve sert kürkleri vardır. Genelde iki renklidirler. Kürkleri genelde siyah ya da maun renklidir. Burun kısmı çoğunlukla siyahtır. Gözleri orta büyüklükte badem şeklinde ve genellikle kahve rengidir. Bu köpekler genelde 8 ile 10 yıl kadar yaşar.
Rotweiler Cinsi Köpeklerin Karakterleri Nasıldır?
Van Rotweiler satılık yavruları alıp küçükken yetiştirilmelidir. Rotweiler cinsi köpekler yetiştirilme şekline göre farklı karakterlerde olabilir. Bunlar daha yavru iken alınıp terbiye edilmesi gereken köpeklerdir. Yavru olan Rotweiler köpekler çok küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirilmelidir. Çünkü uyumlu ve yumuşak huylu olmaları için yavruyken eğitilmeleri şarttır.
Rotweiler Köpek ve İnsan İlişkileri Nasıldır?
Van Rotweiler satılık yavruları alınıp küçük yaşlardan itibaren eğitilmelidir. Eğer böyle yapılmazsa bu köpekler yetişkin olunca agresif bir yapıya sahip olabilirler. Rotweiler köpekler insanlar ile iletişimi iyi olan köpeklerdir. Ama en çok aileleri yani sahibi olan kişiler ile güzel iletişim kurarlar. Bu cins köpekler çok yalnız kalamazlar ve egzersiz hareketleri çok aksatılamaz çünkü bu durumda saldırgan olabilirler.
Rorweiler cinsi olan köpekler çocuklar ile iyi anlaşırlar. Ama yine de ağır ve saldırgan olabilmesi göz önünde bulundurularak çocuklarla yalnız bırakılmamalılar. Bu cins köpekler farklı olan ırklar ile sıkıntı yaşayabilirler. Bu sebeple yalnız bırakılmamaları gerekir.
Rotweiler cinsi köpekler yabancı kişilere karşı hemen saldırganlaşmazlar. Bekler ve öyle harekete geçerler. Ama yetiştirilme tarzına göre genelde sadık ve yumuşak huylu bir karaktere sahiptirler.
Rotweiler Cinsi Yavru Köpekler Hakkında Bilinmesi Gerekenler!
Van Rotweiler satılık yavruları, çok küçük yaşlarda alınıp doğru şekilde yetiştirildiği zaman son derece yumuşak ve sevgi dolu olurlar. Bu cins köpekler insanlar tarafından genellikle tehlikeli olarak görülür. Fakat bu köpeklerin yavruları sevgi doludur. Yetiştirilme tarzlarına göre huyları gelişir. Bu köpeklerin yavruları genelde siyah gözlere sahiptir. Kulakları ise eğik biçimdedir. Rotweiler köpekler yavru da olsa yetişkinde olsa tasmasız gezdirilmemelidir. Serbest bırakmak bazen tehlikeli olabilir.
Rotweiler cinsi olan köpekler sahiplerinin sözünden çıkmazlar. Bunun için de bu köpeklerin doğru yetiştirilmesi çok önemlidir. Burada en büyük görev Rotweiler cinsi köpeklerin sahiplerine düşüyor. Eğer bu köpekler agresif olarak yetiştirilir ise çevrelerine karşı saldırgan olabilirler. Bu yüzden tanınmayan Rotweiler cinsi köpeklere insanların temkinli yaklaşması çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir