Satılık Rottweiler Ne Zaman Eğitim Alır

PAYLAŞ
Satılık Rottweiler Ne Zaman Eğitim Alır

Açıklama:

Rottweiler, güçlü, estetik ve sevimli görünümü ile dünyada ve ülkemizde oldukça popüler bir köpek ırkıdır. Dünyada bilinen en eski köpek ırklarından biri olan Rottweiler cinsi maalesef ülkemizde saldırgan bir cins olarak kabul edilmektedir. Herhangi bir alt yapısı veya genetik özelliği olmayan Rottweiler köpekleri maalesef ülkemizdeki cahil insanlar tarafından saldırgan olmaya zorlanmaktadır.

Rottweiler Satılık

Rottweiler satılık, Rottweiler fiyatları yaşına göre, erkek ve dişi olmasına göre değişmektedir. Pek çok firma tarafından satışı yapılmaktadır. Bu durumda hangi firmadan temin edeceğinizde oldukça önemlidir. Kaliteli bir firmadan köpek satın almak ile bu işi profesyonel olmayan firmalardan satın almak arasında birçok fark oluşur. Rottweiler satılık, Rottweiler fiyatları yine eğitimli olup olmamasına göre de değişmektedir. Eğitimli bir Rottweiler köpeğinin fiyatı biraz daha yüksek olmaktadır. Ayrıca yavru Rottweiler köpekleri de yine fiyatlar biraz daha yüksek olabilir.

 Rottweiler Özellikleri

Rottweiler satılık, Rottweiler, siyah maun veya bronz renkli, kısa, sert ve kalın bir çift katlıdır. Bu köpeklerin burun delikleri her zaman siyahtır, burun delikleri çok geniştir. Rottweiler’ın koyu dudakları ve diş etleri vardır. Rottweiler, orta derecede büyük kulaklara ve genellikle kahverengi olan öne eğimli gözlere sahiptir. Rottweiler köpeklerinin zekâsı nedeniyle kişilikleri, ebeveynlik tarzına göre şekillenir.  Rottweiler’ların yavruları itibaren doğru bir şekilde sosyalleşmeleri, ileriki dönemlerde insanlarla daha uyumlu ve rahat geçinebilmeleri için çok önemlidir.

Rottweiler, yeterince sosyalleşmedikleri zaman saldırgan kişiliklere sahip olabilen canlılardır. Bu nedenle Rottweiler sahibi olmak istiyorsanız bu köpekleri uzun süre bırakmamalısınız. Rottweiler’ların yavrularla arası her zaman çok iyidir. Yabancılara karşı saldırgan davranışlar sergilemezler ve yabancılara yaklaşmanın tehlikeli olmadığı belirlendiğinde uyumlu davranışlar sergilerler. Genellikle kendi cinsleri dışında yetişkin olarak diğer köpeklerle anlaşamazlar. Rottweiler ırkının kişilik özelliklerini sentezleyin: Kendilerine çok güveniyorlar, hayatı seviyorlar, sadık ve iyi huylular. Daha önce yazımızda belirttiğimiz gibi bu köpekler sanıldığı kadar saldırgan köpekler değildir.

Rottweiler Bakım
Rottweiler ırkı insanlarla birlikte yaşamayı sever. Rottweiler’ları bahçede veya dışarıda yalnız bırakacaksanız bu onların sıkılmasına ve saldırgan davranmalarına neden olacaktır. Rottweiler sizinle birlikte evde yaşamayı sever, bu köpek için doğru yaşam alanını seçmek önemlidir. Evde bir köpeğiniz varsa, günlük yürüyüş için bir köpek tasması kullanmalısınız.

 Rottweiler Yavrusunun Ortalama Ömrü Kısa Olsa Da Bunu Uzatabilir Misiniz?

Rottweiler satılık, Rottweiler cinsinin ömrü 8 ila 10 yıl arasında değişmektedir. Yetişkin bir Rottweiler, tam olgunlukta 56 ila 69 cm arasındadır ve ortalama ağırlık erkeklerde 60 ve dişilerde 2 kg’dır. Diğer tüm hayvanlar gibi, bu köpeklerin de düzenli veteriner kontrollerine ihtiyacı vardır. Yaşamlarını uzatmak için doğru mamayı seçmek de bu köpekler için çok önemlidir.

Rottweiler köpeğinizin beslenmesinde en kaliteli köpek mamalarını seçmelisiniz. Son olarak, Rottweiler’ın düzenli olarak fırçalanması da çok önemlidir. Haftada iki kez bir köpek fırçası veya tarakla düzenli olarak fırçalamak Rottweiler’ları tımar etmek için yeterli olacaktır.

 Rottweiler Eğitimi

Rottweiler köpekleri uzmanlar tarafından eğitim alması gerekir. Kaliteli bir eğitim köpeğinizi çok fazla değiştirebilir. Sizin vermiş olduğunuz komutları harfiyen yerine getirebilir. Bunun için belli dönem aralıklarında eğitim alması gerekir. Kaliteli bir eğitim için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek uygun fiyat seçenekleri ile köpeğinizi firmamıza emanet edebilirsiniz

Rottweiler Satışı

Rottweiler satılık, Rottweiler cinsi bir köpeğe sahip olmak isterseniz yine firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitimli Rottweiler köpekleri, yavru Rottweiler köpekleri firmamızda mevcuttur. Rottweiler köpeğini firmamızdan temin edebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir