Satılık Rottweiler Neden Tercih Edilir?

PAYLAŞ
Satılık Rottweiler Neden Tercih Edilir?

Açıklama:

Satılık rottweiler almak isteyenler için önerilen konuların başında, alanında uzman olan köpek çiftliklerine yönelmeleridir. Köpek çiftlikleri içerisinde profesyonel eğitmenlerin olduğu safkan ırk yetiştiriciliği yapan yerler her zaman tercih sebebidir. Rottweiler cinsi hayvanlar hakkında günümüzde çok sayıda asılsız söylentiler bulunur. Bu söylentilerin tamamı bilgisizlik kaynaklıdır. Haberlerde ya da basında duyulan köpek saldırıları, genelde eğitilmemiş olan hayvanlar ile çıkan haberlerdir.
Bu türlü haberlere itibar edilmemesi, son derece cana yakın ve korumacı olan bu cinsin sahiplenilmesi açısından önem taşır. Rottweiler cinsi hayvanlar da kendi aralarında farklı gruplara ayrılır. Alman kökenli koruma köpekleri olmasının yanı sıra, tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar dayanmıştır. En çok tercih edilen ırkları arasında Macar Rottweiler gelmektedir. Rottweiler köpeklerle ilgili çok sayıda dernek bulunur. Tüm bu uluslararası dernekler, 1921 yılında birleşmiştir.
Rottweiler Alırken Nelere Dikkat Edilir?
Satılık Rottweiler alacak olanlar için verilecek önerilerin başında, alınan köpeğin künyesi hakkında bilgi sahibi olunmasıdır. Köpeğin anne ve babasına benzer olacağı düşünülecek olursa, alınacak köpeğin soy ağacına dikkat etmek gerekir. Rottweiler cinsi köpekler, büyük kafaları ve iri göğüsleri ile dikkat çeker. Bu iri yapılarına rağmen, pek çok koruma cinsi köpeğin onlardan da iri olduğu gözlemlenir.
Rotweiler köpeklerin bu yapıları, onlara çeviklik ve atletik bir özellik kazandırmıştır. Roma İmparatorluğu döneminde Almanya’ya giren Romalılar, burada tanıştıkları bu köpek cinsini Alp Dağları’ndaki çoban köpekleri ile çiftleştirmiştir. Bu sayede son derece kaliteli melez bir ırk elde edilmiştir. Bu ırkın tüm özelliklerini sağlayan orijinal Rottweiler satışı yapan üretme ve satış çiftliklerine yönelmek gerekir. Safkan olmayan bir Rottweiler, verilen eğitimlerin de verimsiz olmasına neden olur.
Satılık Rottweiler Cinsi Hayvanların Özellikleri
Satılık rottweiler almak isteyenler için köpeklerin dış görünüşlerini bilmeleri önem taşır. Bu köpeklerin dış görünüşleri, orta büyüklükte, iri ve cüsseli göğüslü, büyük kafatasına sahip olmalarıdır. Alınları, dışa doğru olup, hafif kavislidir. Rottweiler köpekler son derece kaslı bacaklı olup, hızlı koşarlar. Enerjik olup, kolay kolay yorulmayan yapıdadırlar. Ayakları siyah renkli olup, burun delikleri geniş yapıdadır. Kaşlarının üzerinde kahverengi lekeleri mevcuttur.
Kulakları sarkık yapıda olup, üçgen şeklindedir. Sezgileri kuvvetli olup, son derece atak ve hareketli hayvanlardır. Rottweiler alanların bilmesi gereken en önemli husus, bu hayvanların kesinlikle bir süs hayvanı olmamasıdır. Bu hayvanlar, yaşam alanlarını koruma içgüdüsüne sahip kaliteli köpek ırklarıdır.
Satılık rottweiler pek çok sebeple tercih edilir. Bunların başında gelen her türlü yaşam alanını canını hiçe sayarcasına korumasıdır. Onların bu fedakâr ve enerjik yapıları, polis teşkilatında da kullanılmasının başlıca sebebidir. Fabrika, imalathane gibi her türlü iş yerinde bekçi köpeği olarak kullanıldığı gibi evleri koruma maksadı ile de yetiştirilirler.
Algıları kuvvetli olan bu hayvanlar, gelen tehlikeyi anında sezip, harekete geçerler. Kuvvetli duyu organları, çevik hareketleri, yaşam alanına girmek isteyen kötü niyetli kişileri anında etkisiz hale getirir. Ev halkı ile de dost şekilde geçinen bu hayvanlar, özellikle küçük çocuklarla da eğlenceli vakit geçirebilir.
Satılık Rottweiler Cinsi Köpeklerin Eğitimlerinin Önemi
Satılık rottweiler cinsi köpekler, farklı şekilde eğitilmek zorundadır. Bu köpeklerin eğitimlerinde itaat eğitimleri ile koruma eğitimleri ön plandadır. Sahiplenilen aile ile uyum içerisinde yaşaması için temel ihtiyaç eğitimlerinin de verilmesi önem taşır. Eğitimlere ne kadar küçük dönemlerde başlanırsa o kadar etkili ve kalıcı olacaktır. Uzman kişilerden eğitim alınması tavsiye edilir.

Rottweiler Türkiye, Satılık Rottweiler, Satılık Rottweiler Yavrusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir