Soy Kütüklü Rottweiler 2022 Yavru Fiyatları

PAYLAŞ
Soy Kütüklü Rottweiler 2022 Yavru Fiyatları

Açıklama:

İstanbul satılık Rottweiler hizmetlerine kişiler oldukça fazla talep gösteriyor. Almanya’nın Rottweil kasabasının adını taşıyan bu köpeği görünce ilk akla gelen bakımının zor olmasıdır. Bu cins uzun ve iri, büyük başlı bir köpektir. Kulaklar başa yakın ve düzdür. Dudakları biraz gevşektir, bu yüzden salya akmaya eğilimlidirler. Safkan Rottweiler‘ların her zaman ten rengi yamalı siyah kürkleri vardır. Kısa kürk sağlamdır, ancak yumuşak kaplamalı Rottweiler yavrularıyla nadiren karşılaşırsınız. Kuyrukları kısadır.
Büyük köpeklerde yaygın olan sorun olarak yavaş gelişirler. 2 ila 3 yaşında yetişkin boyutuna ulaşırlar. 1 yılın sonunda omuzlardaki yükseklik ideal yüksekliğe ulaşır ve yaşlandıkça göğüsleri genişleyerek onları daha sağlam köpekler yapar.
İstanbul satılık Rottweiler konusu her daim gündeme gelen konular arasında bulunuyor. Rottweiler cinsi hakkında da yaygın bir yanılgı vardır. İnsanlar satın almak için Macar Rottweiler yavruları arıyorlar, ancak böyle bir Rottweiler cinsi bulunmuyor. Bu sadece Macaristan’da yetiştirilen bir Rottweiler olabilir, ancak cinsin standartları açıktır.
Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İstanbul satılık Rottweiler köpeklerin başlangıçta vesayet ve koruma için yetiştirildiğini belirtmek önemlidir. Rottweiler’ın sosyalleşme sorunu yoktur. Bu nedenle insanlarla ve diğer köpeklerle iyi geçinir. Bununla birlikte, erkekler biraz agresif ve baskın olabilir. Rottweiler’ların ciddi yaralanmalara neden olma kabiliyetine sahip aktif ve zeki köpekler olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple sabırlı ve sıkı bir şekilde eğitilmelidir. Bu nedenle ilk kez köpek sahibi olacaklara kesinlikle önerilmemektedir.
Büyük bir köpeğe bakmak nispeten kolaydır. Yeterince egzersiz yapmazlarsa, obez olma eğilimindedir. Çok fazla bakıma ihtiyaçları yoktur. Çoğu zaman haftalık bakım yeterlidir. Rottweiler cinsi özellikle sarkık dudaklı erkeklerde salya akma özelliğinin unutulmaması gerekir.
Bu köpeklerle ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli şey, iyi bir aile köpeği olabilmek için sürekli ve yoğun bir sosyalleşmeye ihtiyaç duymalarıdır. Eğitim, küçük yaşlardan itibaren önemlidir. Cesaretleri tartışılmaz, ancak doğru yöne yönlendirilmelidir. Çalışmayı ve diğer köpeklerle rekabet etmeyi severler.

Tasma Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Soy Kütüklü Rottweiler Yavrusu Çok iri ve güçlü bir köpek oldukları için köpek sahipleri ne tür bir tasma kullanmaları gerektiği konusunda da tavsiye ararlar. Farklı yakaların farklı avantaj ve dezavantajları olduğu için bu sorunun net bir cevabı yoktur. Tasma, köpeği kolayca takmak ve gerektiğinde güvenli bir şekilde tutmak için etkilidir. Bununla birlikte, güçlü bir baskı köpeğin nefes borusuna zarar verebilir. İstanbul satılık Rottweiler hizmetlerine günümüzde yoğun bir ilgi bulunmaktadır.
Emniyet kemerleri veya koşum takımları daha iyi güç dağılımı sağlar ve köpeklerin yaralanmasını önler. Ama aynı zamanda köpeğin tasmaya daha sıkı asılmasına yardımcı olur ve köpeği durdurmayı zorlaştırır.
Bazı Rottweiler sahipleri de gladyatör tasmaları tercih ediyor. Normal emniyet kemerlerinden farklı olarak, bu yakaların üzerinde dikenler bulunan geniş bir ön panel olabilir. Bu çok agresif bir yaka olarak bilinir.

Tarihi Özellikleri

Bilinen en eski köpek ırklarından biridir. Tarihi Roma İmparatorluğuna kadar uzanır. Sürü ve bekçilik için yetiştirilen bu köpekler günümüzde de çalışma özelliklerini korumaktadır. Tarihsel olarak, Alpleri geçen Roma ordularının yanında sürülerini güderler ve konvoylarındaki insanları korurlardı.
Romalı tarihçi Cornelius’a göre, Romalılar 1. yüzyılda günümüz Almanya’sını işgal ettiğinde, sürüyü köpekler korumak zorundaydı. MS 74 yılında, Alpler’in eteklerindeki Rottweiler şehrinde Romalılar tarafından kurulan bir kalede köpekler yetiştirilmeye başlandı. 300 yıldır, bu Roma Çobanları yerel çoban köpekleriyle birlikte yetiştirildi.
Zamanla, gardiyanlık görevi üstlenen Rottweiler’lar, seyyar satıcılar tarafından da tercih edildi. Sanayi çağının gelişiyle birlikte, collies ve bekçi köpeklerine olan ihtiyaç azaldı. 1910’da Hamburg polis şefi HansKrell, sarhoş denizcileri dağıtmak için Rottweiler’ını kullandı. Bu cinsin güvenilirliği ve gücü polis için çok önemliydi, bu yüzden çiftleşme gerçekleştirildi. Aynı yıl, Alman polisi Rottweiler’ı Alman Çoban ve Doberman ırkları ile birlikte resmi polis köpeği ırkı ilan etti. Firmamız köpek eğitimi ve köpek temini konusunda hizmet veriyor. Köpek eğitimi konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir