Türkiye Rottweiler Üretim ve Eğitim Çiftliği

PAYLAŞ
Türkiye Rottweiler Üretim ve Eğitim Çiftliği

Açıklama:

Türkiye Rottweiler Üretim ve Eğitim Çiftliği;

Rottweiler çiftliği  konusunda Rottweiler dünyanın en eski ırklarından biridir. Araştırmalar köklerinin Romalılara kadar dayandığını gösteriyor. Dünyada ve ülkemizde bu kadar popüler olması elbette sadece tarihi ile açıklanamaz. Zekası, cesareti ve dayanıklılığı ile Rottweiler, insanın en iyi arkadaşı olan köpeklerin dünyasında özel bir yer edinmeyi başardı. Rottweiler büyük bir köpektir. İyi orantılı yapısı ve güçlü fiziği gücünü, çevikliğini ve dayanıklılığını gösterir. Yetişkin bir erkek Rottweiler’ın boyu 60-68 cm arasında değişir; ortalama dişi boyu 55-63 cm’dir. Erkekler 43-61 kg, kadınlar 36-45 kg ağırlığındadır.

Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler çiftliği konusunda Rottweiler orta büyüklükte bir kafatasına ve nispeten geniş kulaklara sahiptir. Yandan bakıldığında alın bölgesi hafif kavisli görünüme sahiptir. Burun iyi gelişmiştir ve burun delikleri büyüktür. Elmacık kemikleri yanak bölgesinde belirgindir. Gözler orta büyüklükte, badem şeklinde ve daima siyahtır. Kulaklar orta büyüklükte, üçgen şeklinde ve uçları hafif yuvarlaktır. Güçlü bir kuyruk yapısına sahiptir. Normal şartlar altında kuyruk sırt seviyesinin altındadır. Köpek uyanık veya heyecanlı olduğunda kuyruk yukarı kaldırılır ve hafif kavisli olabilir.

Rottweiler  çiftliği  konusunda Rottweiler kürkü iki katlıdır. Üst kat orta uzunlukta, kaba dokulu, yoğun ve düzdür. Yukarıdan alt katman görünmez. Bacaklardaki tüyler biraz daha uzun olabilir. Tüm Rottweiler’lar aynı renktedir. Ana renk siyahtır. Yanaklarda, burunda, boğazda, göğüste, bacaklarda, gözlerin üzerinde ve kuyruk altında kahverengi alanlar vardır. Bir Rottweiler’ın ortalama ömrü 8-11 yıldır.

Fiziki Nitelikleri ve Davranışları

Rottweiler çiftliği konusunda Rottweiler’lar yıllardır kötü bir üne sahipti. Vahşi, tehlikeli bir tür olarak kabul edilir. Ama gerçek şu ki, hiç de öyle bir köpek türü değildir. Rottweiler, ırka karşı çıkanları şaşırtacak şekilde, aslında en insan odaklı ırklardan biridir. Cinsine aşina olan herkes, Rottweiler’ların sevecen, eğlenceli ve bazen de şamatacı olduğunu bilir.

Rottweiler’ların geçmişte bekçi köpeği olarak yetiştirildiğini ve günümüzde hala bu tür görevleri üstlendikleri insanlar tarafından bilinir. Bu yüzden güçlü bir koruma içgüdüsü vardır. Rottweiler cinsi iş ve özel hayatın ayrılması oldukça başarılıdır. Rottweiler’lar yüksek sadakatleriyle bilinir ve Rottweiler’lar sizi korumak için ellerinden geleni yapacaktır. Yabancılara karşı saldırganlık, muhtemelen Rottweiler ile ilgili en yaygın sorunlardan biridir. Bunun nedeni, koruma içgüdülerinin o kadar iyi gelişmiş olmasıdır ve bu nedenle yabancılara şüpheyle yaklaşırlar. Ancak uygun eğitimle yabancılara karşı iyi olabilir. Yine de iyi eğitimli Rottweiler bile, sahipleri etrafta değilse, tanıdık ya da hırsız olsun, yabancıların bölgelerine girmesine izin vermez.

Rottweiler’ın çocuklarla ilişkisi değişebilir. Çocuklarla birlikte büyürlerse, sahibinin çocuklarıyla derin bir bağ kurarlar ve onların sadık koruyucuları olurlar. Çocuklarla yeterince sosyalleşmeyen Rottweiler’lar riskli davranışlar sergileyebilir.

Tarihi ve Kullanıldığı Alanlar Nedir?

Rottweiler çiftliği konusunda Rottweiler’ın kesin tarihi bilinmemekle birlikte, çoğu uzman onların antik Roma’nın yerli çoban köpeklerinden türediğine inanmaktadır. Mastiff tipi olarak tanımlanan bu köpek çok dayanıklıydı. Başlangıçta çoban olarak kullanılmış ve daha sonra Roma ordusunda görev yapmıştır. Bu çoban, gütme yetenekleri sayesinde askerin et ihtiyacını karşılayan sürülerin bir arada kalmasını ve uzun seferlere hazır olmasını sağlar.

Roma seferleri daha da ileri gitmesi ve daha da genişlemesi ileRottweiler’ın ataları, özellikle MS 74’teki bu keşif gezilerinden birinde Alpleri geçerek bugün Almanya olarak bilinen bölgeye gitti. Bu köpekler yüzyıllardır burada gütme yeteneklerini kullanıyorlar. Firmamız köpek eğitimi ve köpek temini konusunda hizmet vermektedir. Köpek eğitimi konusunda firmamızdan destek ve hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir