Yavru Eğitimi Programı

PAYLAŞ
Yavru Eğitimi Programı

Açıklama:

yavru-kopek-egitim-programi-1

 

YAVRU KÖPEK EĞİTİM PROGRAMI
Yavru köpeklerin eğitiminde kulübümüz konaklamasız yavru eğitim programlarını 2 ila 5 ay arası yavru köpek ve sahiplerine sağlayarak yaşam alanlarında sorunsuz bir uyumu yakalama avantajını elde etmelerini sağlamaktadır. Sahip oldukları köpeklerini kendilerinin eğitmesine olanak sağlayarak idare etme konusunda sıkıntı yaşamamaları ve olası sorunlar karşında baş edebilme kolaylığını elde etmeleri sağlanılmaktadır. Doğru eğitim şekli köpek sahiplerine köpekle birlikte verilerek sağlıklı bir yaşam tarzının belirlenmesine firmamız profesyonel eğitimcilerimizle yardımcı olmaktadır.

Öncelikle bu eğitimi sağlama aşamasında köpek nedir konusu ele alınarak sahip olunan köpek hakkında bilgi edinilerek yola çıkılması sağlanılmaktadır. Daha sonra sürü davranışı ile hiyerarşi ele alınmaktadır. Alfa ile dominasyon ve liderlik kavramları ele alınarak köpeğin sahiplenme noktasında var olan kuralların benimsenmesi sağlanarak yetersiz eğitimin önüne geçilmektedir. Köpeklerle köpek sahiplerinin arasındaki iletişim dili sağlanarak sorunsuz bir ihtiyaçların giderilmesi ve yönlendirilmesi sağlanılmaktadır. Köpeklerde var olması gereken motivasyon konusunda yapılması gereken yemek ve oyun güdüsü zemini oluşturularak motivasyonun güçlendirilmesi ve aktif olması sağlanılmaktadır.

Köpeklerin en temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ve gerekli olan bakımların doğru sağlanılması konusu dışında tuvalet eğitimleri de köpek sahipleri eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında köpeklerde verilmesi istenilen box eğitimi firmamız tarafından uzman eğitimcilerle sağlanılmaktadır. Köpek sahiplerine hatasız bir eğitim sürecini sunmak adına sistemli bir bilinçle hareket eden firmamız öncelikle sahiplerinin köpeklerini tanımalarını ve kontrol ile idare etme tekniklerini öğrenmelerini sağlamaktayız. Tanıma sürecinde var olması gereken eğitim malzemeleri kullanılarak tanıma ile diğer köpeklerle bir arada çalışma yapılarak sorunsuz bir sosyal yaşantı içerisinde köpekleriyle birlikte yer almalarını sağlamaktayız. Yaşanılan kontrolsüz ve kışkırtıcı agresyon sorunları karşında yapılması gereken çözümler sunularak kısa sürede sorunun üstesinden gelinmesi firmamız tarafınca sağlanılmaktadır.
Köpeklerde sıklıkla rastlanılan ve nedeni anlaşılmakta zorlanılan zamansız ve nedensiz havlama sorunları eğitmenlerimiz tarafından ele alınarak çözüm noktasında köpek sahiplerin zorlanmasına çözüm sunmanın dışında yerden yemek yeme problemlerine de ele alarak sağlıklı bir eğitimin gerçekleşmesini sağlamaktayız. Motivasyonu geniş bir kapsamda ele alan eğitimcilerimiz drive inşa etme ile motivasyona yönelik itaat eğitim prensipleri ele alınarak vücut dilinin de doğru kullanılmasına önem veren bir çalışma uygulanmaktadır.
Köpek sahiplerinin en çok istedikleri ve en çok zorlandığı konulardan biri olan dış ortamlarda köpekle birlikte sorunsuz bir yürüyüş elde etme ile takip ya da otur komutlarının uygulanmasını sorunsuz bir şekilde sağlayarak eğitimde istenilen çizginin elde edilmesini sağlamaktayız.

Köpeklerde doğru zaman da yapılması istenilen bekle, yat ve gel pozisyonları dışında bırak ve istenilen pozisyonu alma teknikleri de eğitim süresinde sağlanılmaktadır. Sizlerde yanlışlardan uzak hatsız bir köpek eğitimini köpeğinizle birlikte gerçekleştirebilir ve sorunsuz bir yaşantıya mutlu adımlar atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir