Yavru Rottweiler Bakımı Çok Zormudur

PAYLAŞ
Yavru Rottweiler Bakımı Çok Zormudur

Açıklama:

Yavru Rottweiler Bakımı Çok Zormudur

Yavru Rottweiler üşür mü? sorusunda Rottweiler, Alman kökenli bir köpektir. Rottweiler cinsi bir bekçi ve polis köpeği olarak bilinmektedir. Adını bir Alman kasabası olan Rottweil’den alır. Tarihte bilinen en eski köpek ırklarından biri olarak kabul edilir. Roma İmparatorluğu’na kadar tarihi izlenebilir. Sürü ve koruyucu işlevleriyle insanlara birçok yönden yardımcı oldukları bilinmektedir. Roma ordusu grubuna liderlik eden ve konvoydaki insanları koruyan ırk olarak ün kazandılar.
Rottweiler, Alplerin eteklerindeki Rottweiler şehrinde Romalılar tarafından inşa edilen bir kalede yetiştirilmeye başlandı. Romalılar öncelikle Rottweiler’ı çoban köpeği olarak kullandıklarından, yüzyıllar boyunca diğer çoban köpekleriyle melezlendiler. İsviçre Dağ Köpeği’nin günümüz Rottweiler’ına olan benzerliği bundan kaynaklanmaktadır.
Tarihte Hangi Amaçlarla Kullanılıyordu?

Yavru Rottweiler üşür mü? sorusunda Rottweiler köpek, sürüleri kontrol etme ve güvenliği sağlamadaki büyük başarılarından dolayı Alman kasaplar arasında en popüler cins olmuştur. Öyle ki Alman kasaplar altınlarını ve değerli eşyalarını bu köpeklere rahatlıkla emanet edebiliyorlardı.
Yavru Rottweiler üşür mü? sorusu endüstri büyüdükçe hayvancılık işlerinde azalmanın olması, Rottweiler’ın neslinin tükenmesine yol açtı. 1900’lü yıllarda nesli tehlike altında olan Rottweiler, 20. yüzyılın başlarından itibaren tekrar melezlenerek nesli devam etmiştir. Daha sonra Alman polisi, köpeğin güçlü ve koruyucu özelliklerinden yararlanmaya başladı. Alman polisi, Rottweiler ve Doberman pinscher’ı resmi polis köpeği ırkları olarak ilan etti.

Fiziksel Özellikleri

Yavru Rottweiler üşür mü? sorusunda kişilerin mutlaka unutmaması gereken ilk şey, Rottweiler’ın bir ev köpeği veya evcil bir köpek olmadığıdır. Onlar çalışan köpek cinsidir. Entelektüel ve fiziksel özellikleri bunu gerektirir. Bu nedenle yıllardır asıl amacının ötesinde kullanılmaktadır. Bu köpekler polis, gardiyan, muhafız ve iz sürücü olarak kullanılabilir. Tek başına kullanılacaksa buna göre eğitilmelidir. Aksi takdirde tehlikeli bir durum ortaya çıkabilir.
Rottweiler genellikle tehlikeli bir vahşi köpek ırkı olarak görülür. Bu köpekler doğası gereği sakin ve sadıktır ve çok güçlü oldukları için öfkelendiğinde çok vahşi ve tehlikeli olabilirler. Bu duruma, Rottweiler’ların yanlış üremesi ve yetersiz yetiştirilmesi ve yetiştirilmesi neden olur. Zeki bir çalışan köpek olan Rottweiler, aile hayatında sürekli egzersiz ve oyun yoluyla enerjisini boşaltmalıdır. Kapı arkasında tutulmaya tahammülleri olmadığı için serbest bırakılmalıdırlar.
Karakteri Özellikleri

Yavru Rottweiler üşür mü? sorusunda Rottweiler orta yapılıdır, ne uzun ne de kısa bacakları vardır. Doğru orantılı yapısı onu güçlü ve etkili kılar. Bu köpeklerin arka kafatasları orta uzunlukta bir kafa yapısına sahiptir ve oldukça gelişmiştir. Üst ve alt çeneler oldukça geniş ve güçlüdür. Makas gibi kapanan 42 güçlü dişe sahiptir.
Kibar ve uysal bir karaktere sahiptir ve çocuklarla iyi anlaşır. Sadık, itaatkar, uysal ve çalışmaya hevesli bir köpektir. Görünüşü doğal ve basittir. Davranışları kendinden emin, ciddi ve korkusuzdur. Çevresine karşı çok duyarlıdır. Rottweiler küçük adımlarla koşan köpek ırkıdır. Hareket sırasında sırtı düz ve sabittir. Hareketleri uyumlu, ciddi ve enerjiktir. Başlarının derisi sağlamdır. Genellikle bir şeye dikkat ettiğinde hafif kırışıklıklar görülebilir.
Bakım Süreci

Büyük köpeklerin bakımı genellikle kolaydır. Rottweiler cinsi düzenli olarak egzersiz yapmalıdır ve bu nedenle obez olma eğilimindedir. Çok fazla saç bakımına ihtiyaç duymazlar, haftada bir ciddi bakım yeterlidir. Özellikle erkek ırklarda salya akacaktır. Bu tür köpeklerde dikkat edilmesi gereken asıl nokta, aile köpeği olarak kullanılacaksa yoğun bir sosyalleşmeye ihtiyaç duymalarıdır. İyi bir köpek olabilmesi için yavruluğundan itibaren iyi eğitim almış olması gerekir. Çalışmayı ve diğer köpeklerle rekabet etmeyi severler. Firmamızdan köpek eğitimi hakkında hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir