Yavru Rottweiler Bakımı Nasıl Yapılmalı?

PAYLAŞ
Yavru Rottweiler Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Açıklama:

Rottweiler bakımı nasıl yapılmalı? Sorusu köpek severler tarafından merak ediliyor. Almanya’nın Rottweiler kasabasında Romalılar tarafından keşfedilen ve kullanılan kabarık tüyleri ile dikkatleri üstüne çeken parlak Rottweiler, gücün bir simgesidir. Geçmişte bekçi köpeği olan Rottweiler, 20. yüzyılın başlarında yok olma tehlikesiyle karşı karşıyaydı, ancak günümüzde bu tehlike artık yoktur.
Kırsal yaşamda sürüleri, savaşlarda askerleri korumak gibi zor görevleri yerine getiren Rottweiler’lara “Alman Kasapları” denir. Tarih boyunca takip, arama kurtarma, polis köpekleri gibi işlerde insanların hayatlarını kolaylaştırdılar. Çünkü sorumluluklarının tamamen farkında bir yapıda olarak eğitilecek kadar akıllı canlılardır. Rehber köpek, bekçi köpeği ve terapi köpeği olarak da kullanılan bu heybetli ve zeki köpekler, görünüşleri biraz korkutucu olsa da çok sevimli ve sahiplerine çok sadıktırlar.

Rottweiler Özellikleri

Bir Rottweiler bakımı nasıl yapılmalı? Sorusu için Rottweiler özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
• Memleketleri Almanya’nın Rottweiler kasabasıdır.
• Çok eski bir köpek ırkıdır.
• Onlar daha büyük köpeklerdir.
• Düşük kulakları ve sarkık yanakları vardır.
• Kısa tüylü oldukları için dökülme sorunu azdır ve bakımı kolaydır.
• Kaslı ve güçlü bir hayvandır.
• Çok çevik köpeklerdir.
• Fazla aramazlar. Havladıklarında sesleri çok güçlü ve kalındır.
• Düzenli egzersize ihtiyaçları var. Geniş alanlarda koşmayı severler.
• Sahipleriyle oynamayı severler.
• Zeki ve inatçıdırlar.
• Meraklı, gözlemci ve dikkatli hayvanlardır.
• Saldırgan davranışlara eğilimli olmalarına rağmen, uygun eğitimle uysal ve itaatkar hale geleceklerdir.
• Öğrenmeye ve eğitime açık köpek ırklarından biridir.

Rottweiler Bakım Süreci

Rottweiler bakımı nasıl yapılmalı? Sorusunda özellik olarak Rottweiler doğal olarak agresiftir. Bu nedenle daha yavruyken profesyonel bakıma göndermenizde fayda vardır. İnatçı yapısı nedeniyle, keskin bir zeka ile algılasa bile kurallara uymayabilir. Bu nedenle eğitim çok önemlidir. Eğitime açık oldukları için çabuk öğrenip uyum sağlayabilirler ancak kuralları bir kez gevşetirseniz sizi suistimal edeceklerdir. Bu yüzden disiplinden ödün vermemelisiniz. Çünkü karakter yapısına göre kendini lider olarak görürse ve sizin üstünlüğünüzü kabul etmezse evin kurallarına asla uymaz. Kendi iradesini size dayatacak kadar inatçı ve akıllıdır.
Diğer küçük köpekler gibi, Rottweiler de uzun süre evde bırakılamaz. Onu her gün uzun süre dışarı çıkarmalı ve insanların veya diğer hayvanların kıt olduğu geniş alanlarda uzun süre koşmasına izin vermelisiniz. Aksi takdirde düzenli egzersiz ihtiyacı olan bir Rottweiler evdeki eşyalardan kurtulmaya çalışabilir.

Püf Noktalar Nelerdir?

Bir Rottweiler bakımı nasıl yapılmalı? Sorusunda püf nokta olarak Rottweiler’e verdiğiniz sözü tuttuğunuzdan emin olmalısınız ve onları asla tasmasız bırakmamalısınız. Aslında hayvanları seven bu köpekler çok dikkatli ve meraklı oldukları için insanları korkutup kaçırabilirler. Hızlı hareket eden ve kaçan her şeyi kovalamaya meyilli olduklarından, onları seyrederken çok dikkatli olunmalıdır.
Rottweiler’i kaliteli bir yemekle beslerseniz, sağlığı yerinde olacaktır. Yemin kalitesi de tüylerine iyi gelecek ve daha parlak görünecektir. Rottweiler cinsi köpekler çok uyanık, sadık ve sevgi dolu arkadaşlardır. Sakin ve kendine güvenen Rottweiler’ların öğrenme yeteneği hızlı ve memnun etmesi kolaydır. Aile, Rottweiler için çok önemlidir ve aile üyeleriyle çok sosyaldirler. Bu köpekler çocukları sever ve yetişkinler doğru eğitimle daha iyi anlaşabilir.
Çok sadık bir köpek olan Rottweiler, ailesini korumak için elinden geleni yapacaktır. Bu köpekler, yüksek dayanıklılığa sahip çok güçlü köpeklerdir. Köpeğin aileye hükmetmemesini sağlamak için kararlı bir köpek yavrusu olarak uygun sosyalleşme ve eğitim şarttır. Köpeğin yiyecek ve oyuncakları olduğundan emin olmalısınız. Bu özelliğin önüne geçmek için Rottweiler’ı yemek yerken evcilleştirmeli ve oyuncağı alan kişinin ona alışmasını sağlamalısınız.

En Göze Çarpan Özellikler

Rottweiler bakımı nasıl yapılmalı? sorusunda Rottweiler için zihinsel uyarım bir zorunluluktur. Çünkü bu köpekler kolayca sıkılır ve bu da saldırgan davranışlara, sağlık sorunlarına ve saldırganlığa yol açabilir. Rottweiler’ların özelliklerinden biri de sosyal ırklardan biri olmalarıdır. Ancak baskın olma konusunda doğuştan gelen bir eğilimleri vardır. Agresif alışkanlıklar uygun şekilde yetiştirilse bile değişmez. Ancak yine de uygun şekilde eğitilmeleri ve uygun bir sosyalleşme sürecinden geçmeleri gerekir. Rottweiler’ların diğer erkeklere karşı saldırgan olma eğiliminde olduğunu unutmayın. Gerekmediğinde havlamazlar ve yalnızca tehlikeli veya olağandışı bir şey olduğunda uyardıkları için mükemmel bekçi köpekleridir. Firmamızdan bu alanda hizmetler alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir