Yavru Rottweiler Kars

PAYLAŞ
Yavru Rottweiler Kars

Açıklama:

Rottweiler cinsi köpekler sevimli olmalarının yanında oldukça estetik görünümleri ile insanların ilgisini çekmektedir. Bu köpek türü Türkiye’de de çok popülerdir. Rottweiler köpek türleri dünyada bilinen en eski köpek ırkları arasında yer alır. Ancak bu köpek ırkının saldırgan olduğu ile ilgili yanlış bir algı bulunur.
Günümüzde yetiştirme tarzlarına bağlı olarak bu türler bazı kötü niyetli insanlar tarafından saldırgan olmaya zorlanabilir. Bu köpeklerin tarihleri Roma imparatorluğuna kadar dayanır. Bu köpeklerin karakterleri akıllı ve dayanıklıdır.
Rottweiler Köpek Irklarının Karakterleri Nasıldır?
Rottweiler köpekler yaklaşık 8 ile 10 yıl arasında yaşamaktadır. Yetişkinlik zamanlarında 56 ile 69 santime kadar büyürler. Ortalama ağırlıkları ise erkek köpeklerde 60 kg, dişi köpeklerde ise yaklaşık 42 kg kadardır.
Kürk yapıları çift katmanlı şekildedir. Sert ve oldukça kalın tüyleri bulunmaktadır. Kars rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeği sahiplenmek mümkündür. Tüyleri genellikle maun siyah ya da bronz siyah şeklinde olmaktadır. Burunları ise çoğunlukla siyah renkte olur. Rottweiler cinsi köpeklerin diş etleri ile dudakları da koyu renklerde olmaktadır.Kulakları orta bir büyüklüğe sahiptir. Kulakları öne doğru düşük şekilde konumlanmıştır. Gözleri ise çoğunlukla kahverengidir.
Rottweiler Köpek Karakter Özellikleri Nasıldır?
Rottweiler köpekler oldukça akıllı bir ırktır. Bunun yanında fiziksel anlamda da son derece güçlü köpeklerdir. Rottweiler sahiplenmeyi düşünen kişiler Kars Rottweiler yavru sahiplenme ile köpek sahibi olabilirler. Bu cins köpekler son derece zekidir. Bunun yanında karakterleri sahiplerinin yetiştirme tarzlarına göre değişkenlik göstermektedir.
Bu köpek türlerinin yavruluk dönemlerinden itibaren sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Sosyal olmaları ileriki dönemlerde insanlarla daha uyumlu olmalarına olanak sağlamaktadır. Yeterli derecede sosyalleşmezlerse o zaman agresif tavırlar sergileyebilirler.
Rottweiler Cinsi Köpekler Nasıl Eğitilir?
Rottweiler cinsi köpekler sahiplenildikleri zaman uzun süre yalnız bırakılmamaları son derece önemlidir.Kars Yavru Rottweiler sahiplenme ile yavru Rottweiler köpekleri sahiplenmek mümkündür. Bu köpekler çocuklar ile iyi anlaşabilmektedir. Ancak bazen yabancılara karşı saldırgan olabilirler. Fakat karşı tarafın zararsız oldukları anladıkları zaman dost canlısı davranacaklardır.
Kendi ırkı dışındaki köpeklerle çoğunlukla anlaşamazlar. Bu köpek ırkı kendinden son derece emin, sadık, iyi huylu ve sevgi dolu bir karakter özelliğine sahiptir. Bu köpek türleri düşünüldüğü gibi saldırgan değillerdir. Kars Rottweiler yavru sahiplenme ile küçüklükten itibaren bu köpekleri eğitmek mümkündür.
Rottweiler Köpek Bakımı Nasıldır?
Rottweiler köpekler insanlar ile yaşamaktan hoşlanan cinslerdir. Bu hayvanların bahçede ya da sokakta tek başına yaşaması depresyona girmelerine neden olmaktadır. Bu köpek cinsleri sahipleri ile evde yaşamayı tercih etmektedir. Kars Rottweiler yavru sahiplenme ile küçüklükten bu hayvanların ev ortamına alıştırılması mümkün olmaktadır.
Bu cins köpeklerin yaşam alanlarının doğru bir şekilde seçilmesi son derece önemlidir. Rottweiler köpekler evde yaşıyorlarsa günlük rutinlerinde yürüyüşlerin ve egzersizlerin olması son derece önemlidir. Ancak dışarı çıktıkları zaman tasma kullanılması son derece önemlidir.
Rottweiler Köpekler Ne Kadar Yaşar?
Rottweiler köpeklerin yaşam süreleri oldukça kısadır. Ancak daha uzun ömürlü olmalarını sağlamak sahiplerinin elindedir. Diğer köpek türlerinde olması gerektiği gibi bu türlerinde düzenli olarak veterinere gitmesi gerekir. Bunun yanında mama seçimlerinin de doğru seçilmesi önemlidir.
Rottweiler köpeklerde mama olarak premium mamaların tercih edilmesi gerekir. Bunun yanında tüy bakımlarının da düzenli olarak yapılması önemlidir. Haftada iki ya da üç kere köpek tarakları ile tüy bakımlarının yapılması yeterli olur. Böylece bu köpek cinsinin tüyleri çok daha parlak olacaktır. Düzenli olarak yürüyüş ve egzersiz de son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir