Zonguldak Rottweiler Cinsi Köpekler ve İnsan İlişkileri

PAYLAŞ
Zonguldak Rottweiler Cinsi Köpekler ve İnsan İlişkileri

Açıklama:

Zonguldak Rottweiler satılık yavru bularak bunlardan sahiplenebilirsiniz.Rottweiler türü olan köpekler artık tüm köpekle ilgisi olan kimseler ve hatta bu günlerde artık hemen hemen her kesin tanıdığı köpek türlerinden biridir. İnsanları ve hatta emanet edilen şeyleri koruma güdüsü bu köpeklerde oldukça gelişmiş durumdadır. Rottweiler cinsi köpekler aslen Almanya asıllı köpeklerdir. İsmini ise doğduğu şehirden yani Rotweil kasabasından almıştır.
Zonguldak Rottweiler Cinsi Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler
Zonguldak Rottweiler Satılık Yavru köpekler sizleri bekliyor.Ülkemizde Rottweilercinsi köpekler Alman asıllı köpeklerdir ve Almanya kökenli köpekler de her zaman ayrı özelliklere sahip köpeklerdir. Yani onlar özel kopeklerdir. Irk olarak güçlü bir yapıya sahip olmasının yanında estetik olarak güzel bir görüntüsü vardır. Bilinmekte olan en eski Alman köpeğidir. Sokakta giren herkes onlara ilgi İle bakar ve beslemek ister.
Ülkemizde de aşırı ilgiye maruz kalan Rottweiler cinsi köpekler aşırı sevilmesinin yanında bir de bunlardan korkan kesimler de mevcuttur. Fakat bu köpekler eğer yavru iken alınıp beslenirler ise hiç korkulacak bir tarafının olmadığı görülecektir. Çünkü son derece zararsız bir kopek türüdür.
Zonguldak Rottweiler Cinsi Köpeklerin Fiziksel Yapısı
Yetişkin olarak bakıldığında Rottweiler cinsi köpeklerin erkek ve dişisi ayrı fiziksel özelliklere sahiptir. Erkek olanları ortalama olarak 60 kilo civarına kadar çıkarken dişileri ise 35 kilodan 48 kiloya kadar farklılık gösterebilmektedir. Boyları ise erkek cinslerde 61 ila 79 santimetre, dişilerde de ortalama olarak değişmekle beraber 56 ila 63 santimetre arasındadır.
Rottweilercinsi köpekler derisi sert ve de kalın bir kopek türüdür. Aynı zamanda kürkleri kısadır. Genel olarak bakıldığında ise iki renk öne çıkmaktadır. Bunlardan birincisi siyah renk, diğeri ise maun renktir. Gözleri kahverengi, orta büyüklükte ve badem şeklindedir. Burunları büyüktür ve büyük çoğunlukla siyah renktedir. Bu tür köpeklerin yaşam süresi ise 8 ile 10 yıl arasında değişmektedir.
Zonguldak Rottweiler Karakter Yapısı
Zonguldak Rottweiler satılık yavru bulursanız anında satın alıp sahiplenmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bunların küçükken alıp yetiştirilmesi size ayrı bir zevk verecektir. Diğer taraftan bakıldığında ise yavru olarak almanın avantajı, bu köpeklerin karakterinin yetiştirilme tarzına göre değişiklik göstermesinden kaynaklıdır. Yani yavru iken alıp terbiye ederseniz sizin için çok daha iyi olacaktır.
Eğer alıp ta kendiniz sevginizi vererek beslerseniz size de hiç kimseye de zarar vermezler. Bu yüzden eğitilmesi gereken köpeklerdir. Aksi halde eğitimsiz bir şekilde büyürlerse oldukça sıkıntılı anlar yaşayabilirler.

Zonguldak rottweiler satılık yavru olarak bulunduran yerlerden alınmalıdır.Agresif tavırlı köpekler olarak bilinen bu köpekler, genel olarak bakıldığında insanlar ile oldukça iyi iletişim kuran ve en iyi sahipleri ile anlaşan cinslerdir. Yani sahipleri ile gayet iyi ilişkiler kurarlar. Bu cins köpekler öyle fazla yalnız bırakmaya da gelmezler. İlgi alaka kesildiğinde ve de yapması gereken egzersizler anlatılırsa bu durumda saldırgan hake geçebilirler.

Zonguldak Rottweiler Köpek ve İnsan İlişkileri
Zonguldak Rottweiler satılık yavru köpekler küçüklükten alınıp çocuklara alışması sağlanabilir.Rottweiler köpekler genellikle insanlar ile iyi iletişim kurarlar. Ancak en iyi aileleri yani sahipleri ile güzel iletişim kurar. Bu cinsin çok fazla yalnız bırakılması ve egzersizlerinin aksatılması durumunda saldırgan davranışlar sergilediği görülür. Çocuklarla da iyi bir iletişim kuran bu köpekler yine de baş başa bırakılmamalıdır.Rottweiler cinsi köpekler yabancı birini gördüğünde direk saldırmaz ve bekle gör taktiği ile hareket eder. Eğer kendisine zarar vermeyeceğini anlar ise iyi bir şekilde anlaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir