Rottweiler Yavru Bakmak Zor Mu

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru Bakmak Zor Mu

Açıklama:

Rottweiler yavru bakmak zor mu? Sorusunda Rottweiler’lar iyi eğitildikleri zaman egzersiz ve diğer ihtiyaçları düzenli olarak karşılandığı takdirde apartmanlarda yaşayabilirler. İç mekanlarda çok aktif olan bu cins köpekler dış mekanda aktif değildir. Ayrıca bahçeli bir evde rahatlıkla yaşayabilirler. Ama kulübede yalnız olmaları onlar açısından risk oluşturur. Rottweiler ailesiyle birlikte olmayı sever, yalnız olmayı sevmezler. Köpeğinizin ve sizin rahatınız için bahçenizde çitler ile güvenlik önlemleri almalısınız. Bu, köpeğinizin dışarı çıkmaması ve dışarıdan köpek ya da başka bir hayvanın içeri girmemesi için gerekli bir önlemdir.

Rottweiler Tarihi

Rottweiler yavru bakmak zor mu? Sorusunda genel olarak, Rottweiler’ların saldırgan, yırtıcı ve tehlikeli olduğu fikri yanlıştır. Karakterleri içinde büyüdükleri çevreye ve aileye göre şekillenecektir. Bilinçli bir yetiştiricinin gözetiminde Rottweiler gerektiğinde sevecen, oyuncu, tatlı ve koruyucu bir cins olacaktır. Rottweiler’in ataları Mastiff tipi Morosus ırkından gelmektedir. Atalarının, eski zamanlarda Roma ordusuna eşlik eden, sığır güden ve ittifakı koruyan Romalı çobanlar olduğuna inanılıyor. Romalıların Almanya’yı fethederken ve sığır sürüleri sırasında bu köpekleri de yanlarına aldıkları görülmektedir. Ayrıca Roma ordusunun yolculuklarında geçtiği bölgelerden farklı cins köpeklerle çiftleşerek yeni cinslerin temelini oluşturmuşlardır.

Rottweiler bakmak zor mu? Sorusunda ilerleyen zaman içerisinde köpeklerin bölgeye, topografyaya ve iklim koşullarına uyum sağladıkları görülmektedir. Rottweiler tarihi açıdan incelenirse; bölgelerden birinde Roma ordusu bir koloni olarak yaşamaya karar verdi. Güney Almanya’da kırmızı kiremit çatılı evler inşa ettiler ve kolonilerde yaşamaya başladılar. Rottwell kasabası olarak bilinen yerde, köpekler hem sahiplerini ayılardan ve haydutlardan koruyor hem de sığırlarını kontrol ediyorlardı.

Rottweiler Özellikleri

Rottweiler bakmak zor mu? Sorusunda Rottweiler orta büyüklükte kaslara, atletizme ve güçlü bir vücuda sahiptir. Göğüs geniş ve derindir. Vücut yapısı boyundan daha uzundur. Baş, gövde ve tüm vücut genellikle orantılıdır. Omuzlar vücut hatlarıyla uyum içinde gelişir. Acıya karşı oldukça dirençli olan Rottweiler, birçok zor görevi başarıyla yerine getiriyor. Dişi Rottweiler vücut yapısı olarak erkek Rottweiler’dan daha küçüktür.

Rottweiler kafa ve alın yapısı yuvarlak, geniş başı gövdesiyle orantılıdır. Burnu belirgin, uzun ve iyi gelişmiştir. Orta büyüklükte gözleri vardır. Çeneleri çok güçlüdür. Dişleri makas gibi ve keskindir. Dudakları siyah, ağızları siyahtır. Siyah, geniş ve hafif yuvarlak burnu güzel kokar. Yandan bakıldığında, bulanık alın çizgileri ve hafif sarkık yanakları ile bazen sert, bazen de sevimlidirler. Orta boy badem şeklinde koyu renk gözleri vardır. Nadir de olsa iki mavi gözlü veya bir mavi gözlü diğer kahverengi Rottweiler’larda görülebilir. Bu göz rengine sahip Rottweiler’lar yazılı standartları karşılamıyor ve bu nedenle köpek yarışmasında rekabet edemiyorlar. Yakından bakarsanız Rottweiler’ın ne kadar sakin, kibar ve sadık olduğunu anlayabilirsiniz.

Rottweiler Fiziki Yapıları

Rottweiler bakmak zor mu? Sorusunda Rottweiler’ın kulakları üçgen şeklindedir. Başları önde, duruşları alçaltılmış, kulakları en küçük sesi bile duyacak kadar iyidir. Rottweiler, muhteşem bir vücudu taşıyabilecek güçlü, kaslı, sağlam ayaklara sahiptir. Ön ve arka ayaklar yere düz basar. Arka patilerin ön patilere göre biraz daha uzun olduğu görülebilir. Yuvarlak, kavisli parmakları ve pençelerinin sert alt kısımları vardır. Tırnakları kıvrılmış ve rengi siyahtır.

Rottweiler’ın kuyruk özellikleri genellikle kırpılmaktadır. Kuyruk kırpmanın yasak olduğu ülkelerde uzun, ince kuyruklu Rottweiler’ları doğal hallerinde görebilirsiniz. Amerikan cins standardı da birinci veya ikinci eklemde kuyruk kesmeyi kabul ederken, İngiliz ve Avustralya standartlarında buna izin verilmemektedir. Firmamızdan köpek eğitim hizmetleri alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir