4 Aylık Rottweiler Köpek Eğitimi

PAYLAŞ
4 Aylık Rottweiler Köpek Eğitimi

Açıklama:

4 aylık Rottweiler Köpek eğitimi köpekler için önemli olan bir eğitimdir. Bu yaş aralığında köpeklere eğitim verilmesi oldukça önemlidir. Rottweiler yavru beslenme alışkanlıkları yavru köpeklere kazandırılmalıdır. Bütün hayvanların bir beslenme alışkanlığı bulunmaktadır. Köpeğinizin içeceği su kabı daima temiz ve içtiği su taze olmalıdır. Yiyecek ve içecek kaplarının temiz olmasında büyük fayda vardır. Düzenli zamanlarda ve hep aynı yerde köpeğe yemek vermeye önem gösterin.

Yavru Köpekler Ve Büyük Köpeklerin Beslenmesi

4 aylık Rottweiler eğitimi ile birlikte beslenme ve tuvalet giderme ihtiyaçlarını öğrenir. Düzenli olarak eğitime katılan köpekler çok daha hızlı bir şekilde eğitimi kavrayabilir. Rottweiler yavru beslenme süreci farklılık gösterebiliyor. Konserve mamalar da oldukça sık kullanılan ürünler arasında yerini alıyor.

Kaliteli tüm konserve mamaları köpeğinizin beslenmesinde kullanmaya özen gösterin. Köpekler bunlardan asla rahatsız olmazlar, içeriğine dikkat edip almanızda büyük önem vardır. Köpeğiniz için hiç yemediği mamayı yedikten sonraki dışkı durumunda ishal veya kabızlık olup olmamasını kontrol edebilirsiniz. Kemikler köpekler için önemli bir besindir. Köpeklerin ağız yapısına ve yaşına uygun kemikleri kullanmanızda fayda vardır.

4 Aylık Rottweiler Nasıl Beslenmeli

4 aylık Rottweiler eğitimi uzman kişiler tarafından köpeklere yapılması gerekiyor. Küçük yaşta olan köpeklerin beslenme süreçlerine de dikkat etmek gerekiyor. Yeni doğmuş olan Rottweiler yavruları dört haftaya kadar anne sütü ile beslenebilirler. Anne sütü bütün yavruların ihtiyaçlarını, gereksinimlerini karşılar. Bazen bu emme süresi beş altı hafta kadar olabiliyor. Yavru Rottweiler’ların süt dişleri çıktığında anne yavruları sütten kesecektir. Bu dönemde ise kuru veya yaş mama ile beslenebilirler. Yavru olduklarından dolayı günde üç öğün beslenmeleri gerekir. Mamaya ek olarak süt vermelisiniz. Sütteki laktoz belli bir yaştan sonra köpeklerde ishale neden olabilir.

4 Aylık Rottweiler Eğitimi

4 aylık Rottweiler eğitimi uzman kişiler tarafından köpeklere verilmelidir. Sahiplendiğiniz köpekler uzun süreler boyunca sizinle yaşayacağı için köpeklerin eğitimli olması şarttır. Köpeğinizi yormadan eğitim vermeyi unutmayın. Eğitimler uzman kişiler tarafından verilmelidir. Bu şekilde köpeğiniz daha sağlıklı bir hayat sürecek ve daha iyi yetişecektir. 4 aylık Rottweiler için neler yapılmalı? Sorusuna cevap olarak köpek 4 aylığa geldiği zaman yapılan beslenme düzeni ve eğitim ile köpeğiniz de çok daha güçlü bir hale gelmiş olacaktır.

Temel İtaat Eğitimi

4 aylık Rottweiler eğitimi uzman kişiler tarafından verilmesi gereken bir eğitimdir.  Bu eğitim için en basit yol köpeklere Otur, Kalk, yat hayır, evet komutlarının verilmesi ve bu komutları öğrenmesidir. Otur komutu derken bacaklarına yatarak oturması için omuz bölgesinden basınç uygulamanız gerekmektedir. Ancak bu basınç ile canını yakmamaya dikkat edin. Yat komutunu tekrarlayarak köpeğin yatma pozisyonu almasını sağlayın. Köpeğin direndiği durumlarda Hayır yat komutunu devam ettirin bu şekilde köpek yatma pozisyonu alır.

Rottweiler Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Rottweiler köpeklerde tuvalet eğitimi oldukça önemlidir. Köpek yaklaşık 4 aylık 3 – 4 haftalık olduğunda yavaş yavaş eğitime başlaması gerekiyor. Ona ayrı bir yaşam alanı sunun. Yeni yaşamına uyum sağlamasına özen gösterin. Yemek ve suyunu en az günde 3-4 kere belli aralıklar ile vermeniz gerekiyor.

Rottweiler cinsi köpekler doğaları gereği saldırgan olabiliyor. Bunun için bu köpeklerin küçük yaşlarda sevgi ile eğitilmesi gerekiyor. Bu şekilde daha ılımlı bir köpek olur.  4-5 aylık olduklarında günde 2 öğün beslenebilirler. Daima taze ve temiz sular ile beslenmeleri oldukça önemlidir. Yemeği her gün aynı saatte vermeye özen gösterin. Firmamız köpek eğitimi veriyor. Köpek eğitimi ve köpek temini konusunda firmamızdan yardım ve destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir