Rottweiler Evde Beslenir mi?

PAYLAŞ
Rottweiler Evde Beslenir mi?

Açıklama:

Evcil hayvan beslemek isteyen birçok kişi için bazı konular arasında evde beslenmesidir. Evin içinde birçok hayvanı beslemek, eğitmek mümkündür. Bunun Rottweiler gibi durumlarda ele alınması ise merakları gidermeye yardımcı olacaktır. Rottweiler evde beslenir mi, evde eğitebilir miyim gibi sorular sorulabilir. Çünkü evde hayvan eğitmek ve beslemek bazı insanlar için hayal kırıklığı olabilir. Rottweiler evde beslenmeye karar vermeden önce Rottweilerin salya akıttığını unutmamak gerekir. Eğer salyasından rahatsız olmayacak ve bu sizin için sorun olmayacaksa evde rahatlıkla Rottweiler besleyebilirsiniz.

 

Evde Rottweiler Beslemek

Evcil hayvanlar sayesinde yeni dost, yeni arkadaş edinmesi söz konusudur. Her hayvanın evde beslenemeyeceğini ve bunun zorlu bir süreç olduğu bir gerçektir. Rottweiler yavruları diye merak edenlerin bazı durumları göz önünde bulundurması gerekir. Rottweiler çok fazla salya akıttığı için sorun olabilir. Fakat bu durumun sorun olmayacağını düşünenler için evde beslenmesinde bir sorun yoktur. Evde beslenecek olan Rottweiler için düzenli bakımın yapılması da büyük önem taşır. Hijyenik bakımdan uygun olup olmadığını değerlendirdikten sonra buna kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

 

Evde Beslenen Rottweiler Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer Rottweiler rottweiler satılık diyenlerin ilk olarak bazı durumları göz önünde bulundurmasında fayda olacaktır. Çünkü evde beslenen Rottweiler sonrasında sorunların oluşumuna neden olabilir. Tüy dökme, salya akıtma, hijyenik bakımdan sorun yaratabilecek durumlardır. Düzenli olarak yıkanması ve tüylerinin kısa olmasına özen gösterilmelidir.

Yeni doğan ve 8-10 aylık olan köpeklerin eşyalarınıza zarar vermeleri mümkündür. Çünkü bu süreçte dişleri kaşındığı için gördükleri her plastik eşyayı, ayakkabıyı ve benzeri şeyleri ısırmaktan, parçalamış olur. Söz dinleyen, uysal, akıllı ve tatlı köpek cinsleridir. Fakat bu durumları göz önünde bulundurup, evde besleyip beslemeyeceğinize karar vermeniz gerekir.

 

Evde Rottweiler Beslemeye Karar Verdikten Sonra Kendinize Bu Soruları Sorun

  • Evde neden köpek beslemem gerekiyor?
  • Evde beslediğim köpeğim için kendime ve ona zaman ayırabilecek miyim?
  • Gün içerisinde ben dışarda olduğumda kendisi evde ihtiyaçlarını giderebilecek mi?
  • Ben evde olmadığımda evi dağıtıp, eşyalarıma zarar verecek mi? Bu süreçte ona kızmamak ve dövmemek için kendime hâkim olabilecek miyim?

Alınacak olan karardan önce mutlaka kişinin bu soruları kendine sorması gerekir. Rottweiler Satılık diyenler için kolaylık sağlayabilen sorular yer alıyor. Bu sorulara cevap aldıktan sonra, gerekli olan karar alınır. Alınan kararlar sonrasında pişman olmamak için mutlaka yukarıda yer alan soruları göz önünde bulundurun. Ev hayatına alıştırıp sonrasında bahçeye salmak doğru bir karar olmayabilir. Kendileri bu psikolojiyi kaldıramayabilirler. Doğru karar vermek için hızlı davranmamak gerekir.

 

Evde Besleyeceğim Rottweiler İçin Eğitim

Bazı konulara karar vermeden önce kişinin kendine sorması gereken ve cevap alması gereken birçok sorular vardır. Sorulara cevap aldıktan sonra karar vermek hem kendiniz için hem de sadık dostunuz için daha doğru olacaktır. Ev hayatına alışan köpeklerin sonrasında bahçeye ya da doğaya salınması durumunda kendini koruyamayabilir.

Kendini korumakta güçlük çektikleri için kurban olabilirler ya da bu hayata alışamayabilirler. Almış olduğumu eğitimden sonra Rottweiler satılık yavru gibi sorularla karşı karşıya kalınabilir. Aslında bu durum karşısında kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü bazı Rottweirler uysal bazıları ise oldukça hareketleri olabilir.

Gün içerisinde siz evde olmadığınızda yaramazlık yapabilirler ve eşyalarınıza zarar verebilirler. Aslında zeki ve akıllı oldukları için aldıkları eğitim oldukça yararlı olacaktır. Bunun haricinde gün boyu akıttıkları salyanın önüne geçmek mümkün olmayabilir. Salya sorunu için eğitim almak mümkün değildir. Bu onlar için doğal ve günlük aktivite şeklinde karşılanır.

Rottweiler Yavrusu, Rottweiler evde beslenirmi, Satılık Rottweiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir