Rottweiler İlk Eğitim Nasıl Başlanır ve Sonrasında

PAYLAŞ
Rottweiler İlk Eğitim Nasıl Başlanır ve Sonrasında

Açıklama:

Rottweiler ilk eğitim nasıl başlanır? Rottweiler çok zeki, sevecen, sadık ve yaygın inanışın aksine son derece duygusal bir ırktır. Rottweiler’ların sahipleriyle çok yakın ve özel bir bağ kurdukları için gerçekten “insancıl” köpekler olduklarına şahit olabilirsiniz. Bir Rottweiler yavrusunu hayatınıza sokmak birçok sorumluluk gerektirir. Rottweiler gibi köpekler yanlış ellerde son derece tehlikeli silahlar olabilir. Rottweiler çok güçlü bir yapıya sahiptir, nispeten yavaş olgunlaşır, inatçıdır ve baskın davranış sergileme eğilimindedir.

Rottweiler ilk eğitim nasıl başlanır? Bu nedenle bir Rottweiler’ı hayatınıza dahil ederken köpek yavrusu seçimi, doğru sosyalleşme ve itaat eğitimi gibi noktalar çok önemli detaylardır. Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir cins köpek seçerken tüm bu ayrıntıların çok önemli bileşenler olduğuna inanıyorum, ancak Rottweiler’ın büyük gücü ve boyutu göz önüne alındığında bu noktalar daha da önemlidir. Medyadaki kötü haber ve Rottweiler’ın itibarındaki düşüş, türün kendisinden çok, utanç verici ve etik olmayan üreme uygulamaları ile Rottweiler sahiplerinin sorumsuz ve beceriksiz davranışlarından kaynaklanmaktadır.

Rottweiler Özellikleri

Rottweiler ilk eğitim nasıl başlanır ?Doğru koşullar altında, Rottweiler yavruları çok sakin, anlayışlı, kararlı ve kendinden emin bir arkadaş olacaktır. Çok cesur, zeki, sevecen ve ortaklarını eğitmeye isteklidirler. Rottweiler, insanlarla ilişkilerinde oldukça gelişmiş köpeklerdir. Sahipleriyle çok güçlü bir bağ kurarlar ve yalnız kaldıklarında, sosyal olarak izole olduklarında ve uzun süre sıkıldıklarında işler iyi gitmez. Rottweiler kendilerini aile üyeleri olarak görürler ve bu nedenle tüm aile etkinliklerine katılmaktan zevk alırlar. Ayrılık kaygısı, tüm Rottweiler’ların karşılaştığı yaygın bir sorundur. Tam bir görev bilincinde oldukları ve zekâları sayesinde eğitilmeye uygun oluşları sebebiyle tarih boyunca takip, arama kurtarma ve polis köpekliği alanlarında insanların hayatlarını kolaylaştırmışlardır. Birer rehber köpek, koruma köpeği ve terapi köpeği olarak da faydalanılan bu heybetli ve zeki köpeklerin görüntüleri biraz korkutucu olsa da çok sevimli ve sahiplerine çok sadık hayvanlardır.

Rottweiler Davranışları

Rottweiler ilk eğitim nasıl başlanır? Birçok Rottweiler, diğer hayvanlara ve insanlara karşı baskın davranışlar sergiler. Bazı uygun köpek sosyalleştirme ve itaat eğitimi uygulamaları ile bu tür problemlerden kaçınılabilir veya tamamen en aza indirilebilir. Sağlıklı ve tatmin edici bir sahip-köpek ilişkisi kurmak için erken yaşlardan itibaren eğitim egzersizlerine başlamak gerekir. Rottweiler’larınız arasında saygın bir lider olmalısınız. Rottweiler yavruları mükemmel bekçi köpekleridir. Doğal özelliklerinden dolayı sizi, ailenizi ve eşyalarınızı korumak için uygun savunma köpekleridir.

Rottweiler Eğitim Aşaması

Rottweiler ilk eğitim nasıl başlanır? Rottweiler’ınızı eğitmek için harcadığınız zaman asla zaman kaybı olarak görülmemelidir. Köpeğinizle sağlıklı bir bağ kurmanın ve güçlendirmenin en iyi yolu budur. Ayrıca birlikte vakit geçirmek, siz ve köpeğiniz arasındaki iletişim hatlarını açar ve köpeğiniz için kabul edilebilir kurallar ve sınırlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Rottweiler, birçok eğitim aktivitesinde çok iyidir, aynı zamanda zevk alırlar. Çok çalışkan bir ırk olan itaat eğitimi, Rottweiler’ın büyük zekasını geliştirmesi ve enerjisini açığa çıkarması için mükemmel bir “iş” veya görevdir. Bu enerjilerin bir şekilde salıverilmesi gerekiyor.

Rottweiler Eğitimde Püf Noktalar

Rottweiler iç mekan eğitimi, doğru sonuçları almak için ilk ve en büyük eğitim veya yönetim sorunlarından biridir. Rottweiler’ınız evinizi alt üst ederken sağlıklı bir kafes kullanmak çok önemli bir detaydır. Uygun bir evde eğitim programı belirledikten ve buna bağlı kaldıktan sonra, Rottweiler yavru köpeğinizin hızlı ve kolay bir şekilde uyum sağladığını göreceksiniz.

Bu eğitim sürecinde, yavru köpeğinize kararlılığınızı ve adaletinizi ve ondan ne yapmasını istediğinizi her zaman açıkça göstermeyi unutmayın. Firmamız sizlere köpek eğitimi konusunda uluslararası kalite koşullarında hizmetler sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin tamamı birinci sınıf olanaklara sahip ve bütüncül hizmetler olarak bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir