Rottweiler Nelerden Hoşlanır

PAYLAŞ
Rottweiler Nelerden Hoşlanır

Açıklama:

Rottweiler nelerden hoşlanır sorusunda bu köpekler oyun oynamaktan zevk alırlar. Gezmek onlara iyi gelir. Rottweiler köpeklerin karakter özellikleri nelerdir sorusu merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bu köpekler oldukça akıllı ve zeki olan köpeklerdir. Köpek sert ve inatçı oluşu sebebiyle karakterleri sabittir. Sahibinin yetiştirilme tarzından pek uyum sağlamazlar.  Ancak belli komutları öğrendikten sonra sahiplerine karşı itaatkar olurlar.

Rottweiler Köpeklerin Yavruluk Dönemlerinde Eğitimi

Rottweiler nelerden hoşlanır sorusunda bu köpekler oyun oynamayı ve uzun süreler boyunca yürümeyi sever. Rottweiler köpekleri yavruluk döneminden itibaren yetiştirilmesi oldukça kolay bir cins olarak bilinir. Yavru iken yetiştirilmeye başlanan köpekler çok daha hızlı şekilde uyum sağlar ve adapte olurlar.Rottweiler köpeklerin çocuklar ile arası oldukça iyidir. Yabancılara karşı saldırgan tavırları sergilemeleri gayet normaldir. Ancak ılımlı bir şekilde yetiştirilen Rottweiler köpekleri, yabancılara karşı ılımlı hareketler sergileyebilir. Kendi cinsi dışında yetişkinlik dönemlerinde diğer köpekler ile genellikle anlaşamazlar. Onlara karşı saldırgan tavırları olabilir. Rottweiler köpek ırkının karakter özelliklerini özetlemek gerekirse kendinden oldukça emin, itaatkar ve sevgi dolu köpeklerdir. Sadık olmaları ile bilinirler.

Rottweiler Köpek Bakımları 

Rottweiler nelerden hoşlanır sorusunda Rottweiler cinsi sahipleri ile zaman geçirmekten hoşnut olur. Yemek yemek onları mutlu edebilir. Rottweiler köpek bakımı oldukça zor gibi görünse de aslında kolaydır. Rottweiler cinsi köpekler sahipleri ile birlikte yaşamaktan hoşlanır. Rottweiler cinsi köpekleri bahçenizde ya da dışarıda tek başına bırakmayı planlıyorsanız kesinlikle bu ihtimali göz ardı etmemeniz gerekiyor.Köpekler yalnız kalmayı sevmezler. Bunlar köpeği depresyona sokacak hareketlerdir. Saldırgan tavırlar sergilemesine neden olur.  Evinizde onlarla birlikte yaşamak onları daha ılımlı bir hale getirir. Rottweiler köpeklerin ortalama yaşam süreleri oldukça kısadır. Köpeklerin ömrünü uzatmak sizin elinizdedir. Köpekler 8 ile 10 yıl arasında yaşayabiliyor. Ancak iyi bakım verilirse kaliteli mamalar ile beslendiğinde, köpeklerin yaşam süreleri 10 sene üzerinde de olabilir.

Rottweiler Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler nelerden hoşlanır sorusunda her köpek ırkı gibi Rottweiler cinsi yemek yemekten zevk alır. Kendi ırkları ile zaman geçirmek hoşlarına gider. Ancak farklı ırklar ile uyum sağlayamazlar. Rottweiler köpeklerinin fiziksel özellikleri erkeklerde ve dişlerde farklılık gösterebiliyor. Rottweiler ırkı köpeklerin dişileri ortalama olarak 56 santimetre ile 63 santimetre boylarında olabiliyor. Erkekler ise 61 santimetre ile 69 santimetre arasında bir uzunluğa sahip olabiliyor.Kilolarda da farklılık görülmesi oldukça normaldir. Dişilerin kilosu 35 ile 48 arasında değişiyor iken erkeklerin kilosu 50 kilo ile 60 kilogram arasında değişebiliyor. Bu köpeklerin genel olarak ömürleri 8 yıl ile 10 yıl arasında değişkenlik gösterebiliyor. İyi bir şekilde bakıldığı zaman 10 yılın biraz üstünde yaşayabilen köpekler de vardır.

Köpeklerde Profesyonel Eğitim 

Rottweiler nelerden hoşlanır sorusu köpek bakmak isteyen bireyler tarafından sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu köpekler sahipleri ile zaman geçirmekten hoşlanırlar. Yalnız kalmak hoşlarına gitmez. Evde olmak onları iyi hissettirir. Rottweiler bakmak zor bir iştir. Rottweiler köpeklerinin profesyonel eğitim almaları oldukça  önemli bir konudur.Bir Rottweiler ırkı köpeğin sahibi ile birlikte mutlu bir şekilde yaşam sürebilmesi için köpeğin en az 3 ile 6 ay boyunca sahibi ile birlikte eğitim alması gerekir. Köpeklerin yavru iken eğitim alması oldukça önemlidir. Bu eğitimin en verimli dönemleridir. İleri dönemlerde bir köpeğin edindiği olumsuz davranış ve alışkanlıkları değiştirmek çok daha zor olacaktır. Bunun için yavru haldeyken eğitim almalarına önem vermeniz gerekiyor. Firmamız köpek eğitimi veriyor. Firmamızdan köpek eğitimi konusunda destek alabilir ve köpek temin edebilirsiniz.

Rottweiler nasıl beslenir sorusu için Rottweiler büyük, güçlü ve ciddi karakter yapısına sahip köpeklerdir. Ancak dengeli ve sağlıklı bir diyete ihtiyacı vardır. Bu çeşitliliğin bir temsilcisi için doğru diyeti seçmenin çeşitli özellikleri vardır. Tüm hazır yiyecekler Rottweiler için uygun değildir. Konu sağlıklı yiyecekler olduğunda, Rottweiler cinsi köpeklerin beslenme düzenine dikkat etmek gerekir.

Rottweiler nasıl beslenir sorusunda Laktaz eksikliği olan yetişkin köpekler için diyetteki fazla ham nişasta ve laktoz ishale neden olabilir. Glikoz ve dekstrinin sindirimi nispeten kolaydır. Selüloz köpekler tarafından sindirilmez, ancak bağırsak hareketlerini kolaylaştırmak ve dışkıyı kalınlaştırmak için yiyeceklerde düşük konsantrasyonlarda (CM’de %5)  bulunmalıdır. Obezite durumunda daha yüksek selüloz seviyeleri önerilebilir. Köpekler özellikle hayvansal proteinleri ve yağları çok iyi sindirirler. Nişasta ısıtıldığında sindirilebilirliği artar. Laktoz, köpek yavruları hariç yetişkin köpekler tarafından sınırlı miktarlarda sindirilir.

Rottweiler Köpek Eğitimi

Rottweiler köpekleri yavruyken egzersiz yapmalıdır. Çok çabuk kavrayan ve zeki bir çeşittir. Eğitimde öğrenmesi kolay ve hızlı bir süreç geçirir. Bu çeşitliliğin profesyoneller tarafından itaatkâr bir şekilde eğitilmesi gerekir. Sahibi ve ailesi ile birlikte itaat eğitimi alması Rottweiler için faydalıdır. Sahibi baskın olmalı ve Rottweiler’a hâkim olmalıdır. Aksi takdirde, yetişkinlikte bu güçlü ve saldırgan köpekle anlaşamazsınız.Eğitimi kesinlikle sevgi, sabır ve kararlılıkla yapılmalıdır. Fiziksel şiddet, azarlama veya öfke yaklaşımıyla antrenman yapmaya çalışmak onu inatçı ve saldırgan yapar. Sahibine saygı duyması açısından Rottweiler cinsi köpeklerin sevgi dolu ama çok kararlı bir şekilde büyümesi ve sosyalleşmesi gerekir. Rottweiler cinsi eğitim açısından kararlı olunduğu takdirde eğitime açık bir tavır sergiler.

Diyet Ve Egzersiz İhtiyaçları

Rottweiler nasıl beslenir sorusunda Rottweiler köpekleri, özen gösterilmezse kilo alma eğilimindedir. Bu nedenle dengeli ve iyi seçilmiş bir kuru mama ile beslenmek gerekir. Cinsine özel Rottweiler köpek maması kullanabilirsiniz. Bu tür yiyecekler, çeşitliliğin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak pişirilir ve genel sağlık olarak kilonun korunmasına yardımcı olur. Sahibiyle birlikte koşmayı ve oynamayı seven bu köpeğin her gün düzenli olarak egzersiz yapması gerekir. Orta derecede aktif olan bu çeşit için günde 2-3 adım, ortalama 10-20 dakika yeterlidir.Bu cinsin bir grup eğitimli çalışan köpeklere nazaran öğreneceği çok az aktivite vardır. Özellikle toplarla oynamayı ve yakalayıp geri almayı çok sever. Bir tenis topunu attığınızda, geri koymak birkaç saniye sürer. Bu sayede sizinle vakit geçirecek ve egzersiz yapacaktır. Ancak, bu egzersiz tasması çıkarılmış halde yapılır. Bu nedenle yabancıların erişemeyeceği bir bahçede yapmak en iyisidir. Halka açık yerlerde her zaman tasması ile yürümelisiniz.

 

Beslenmede Kullanılan Yiyecekler

Rottweiler nasıl beslenir sorusunda yetişkin evcil köpeklerin diyetinde;

  • Et ve et ürünleri,
  • Pişmiş sebzeler,
  • Nişastalar (ekmek, bisküvi, pişmiş patates, pirinç, makarna gibi yiyecekler) dengeli bir karışımla kullanılabilir. Bu yemlere 50 gram kuru madde başına 10 gram kemik unu ilave edilmesi tavsiye edilir. Yiyecekler çok sıvı veya katı olmamalıdır. Bu yiyeceklerin sindirimi zordur ve hayvan kusabilir. Yiyecekler yumuşak ve sağlam bir görünüme sahip olmalıdır.

 

Rottweiler nasıl beslenir sorusunda  sığır, kuzu ve domuz eti çeşitleri, kuzu eti, tavuk ve tavşan genellikle köpek mamalarında kullanılır. Küçüklere kıyılmış, iri olanlara çiğ küp, balıkların ise kemikleri ayıklanıp pişirilmesi uygundur. Firmamız köpek eğitimi ve köpek temini gibi hizmetler vermektedir. Dost canlısı Rottweiler cinsi köpeklere sahip olmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Rottweiler cinsi köpekleri firmamızdan temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir