Rottweiler Yavru Kaçıncı Ayında Eğitime Başlar

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru Kaçıncı Ayında Eğitime Başlar

Açıklama:

Secereli Yavru Rottweiler cinsi köpekleri daha yavru iken alıp eğitebilirsiniz. Rotweiler cinsi olan köpekler eskiden bakılması çekinilen hayvanlardı. Ama son yıllarda herkes tarafından sevilen ve beslenen bir köpek cinsidir. Bu cins köpekler Almanya kökenli hayvanlardır. Bunlar bekçi ve de koruma köpeği olma özelliği taşırlar. Rotweiler cinsi köpekler adını Almanya’nın Rotweile kasabasından almıştır.
Rotweiler Köpekler Nasıldır?
Secereli Yavru Rottweiler cinsi köpekleri yavru olarak satın alabilirsiniz. Rotweiler cinsi olan köpekler Alman köpeği özelliği taşırlar. Estetik görünümü dışında güçlü bir ırka mensupturlar. Kulakları düşüktür. Rotweiler cinsi köpekler Türkiye’ de de çok seviliyor. Fakat bazı kesimler bu köpeklerden hala korkuyorlar. Ama yavru iken alınıp yetiştirilen bu cins köpekler aslında son derece zararsızdırlar. Alman cinsi olarak bilinen en eski cins köpek Rottweiler’dır. Oldukça sevimli görünen bu cins köpekler çok fazla kişi tarafından alınıp besleniyor.
Rottweiler Cins Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nedir?
Secereli ve yetişkin olan Rottweiler cinsi köpekler özellikle erkek olanları yaklaşık 60 kg ağırlığında oluyor. Bunların dişi cinstekileri ise 35-48 kg ağırlığında oluyorlar. Rottweiler cinsi köpeklerde erkeklerin boy uzunluğu 61-70 cm arasında iken dişileri ise yaklaşık olarak 56-63 cm arasındadır.
Rottweiler cinsi köpeklerin kürkleri kısa boylu, kalın ve serttir. Bu köpekler genel de iki renklidir. Çoğunlukla Secereli veya maun rengi tüyleri vardır. Burun bölümü ise çoğunlukla Secerelitır. Bu köpeklerin gözleri orta büyüklükte ve badem şeklindedir. Genelde kahve rengi gözleri vardır. Bu köpekler yaklaşık olarak 8-10 yıl kadar yaşar.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Karakterleri?
Secereli Yavru Rottweiler yavru iken alınıp küçük yaşlardan başlayarak eğitilmelidir. Aksi durumda bu cins köpekler büyüdüğünde agresif bir yapıya sahip olurlar. Bu cins köpeklerin karakterleri yetiştirilme tarzlarına göre değişebiliyor. Bu cins köpeklerin çok küçükken alınıp terbiye edilerek yetiştirilmesi gerekir. Yavru olan Rottweiler cinsi köpeklerin küçük yaştan itibaren sosyalleştirilmesi önemli bir konudur. Yetişkin olduklarında uyumlu ve yumuşak huylu bir köpek olmaları bakımından yavru iken eğitilmeleri şarttır.
Rottweiler Köpek ve İnsan İlişkileri Nasıldır?
Secereli Yavru Rottweiler cinsi köpekler küçük yaşlardan itibaren çocuklara alıştırılması iyi olacaktır. Bu cins farklı cins köpekler ile sıkıntı yaşayabilir. Bunun için yalnız bırakılmamalıdır. Rottweiler cinsi köpekler genelde insanlarla iyi ilişkiler kurarlar. Fakat en çok aile bildiği sahipleri ile iyi ilişkiler kurarlar. Rottweiler cinsi köpekler çok fazla yalnız kalmamalı ve düzenli egzersizleri yaptırılmalıdır. Aksi takdirde saldırganlaşabilirler.
Bu cinsteki köpeklerin çocuklarla arası iyidir. Fakat ağırlığı fazla olan ve saldırgan hareketlerde bulunabileceğinden dolayı çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır. Rottweiler cinci köpekler yabancı gördüklerine öyle hemen saldırmazlar. Bekler ve gözlemledikten sonra hareket ederler. Yabancı kişilerin tehlikesiz olduğunu anlayınca iyi anlaşmaları olağandır. Köpekler yetiştirilme tarzlarına göre genelde iyi huylu ve sadık karakterlidirler.
Rottweiler Cinsi ile İlgili Kısaca Bilgiler Nelerdir?
Secereli Yavru Rottweiler cinsi köpekleri daha bebek iken alıp doğru şekilde yetiştirebilirsiniz. Böyle olunca son derece sevgi dolu bir köpek olacaktır. Bu cins köpekler genelde tehlikeli olarak bilinir. Fakat Rottweiler cinsi köpeklerin yavru olanları çok sevimli ve sevgi doludur. Yetiştirilme tarzlarına göre karakterleri şekillenmektedir. Bu köpeklerin yavru olanlarının gözleri genellikle Secerelitır. Kulakları ise eğiktir. Yavru da olsa büyükte olsa Rottweiler köpekler tasmasız gezdirilmez.
Bu köpekler genelde sahiplerinin sözünden çıkmazlar. Bunun için bu köpeklerin doğru yetiştirilmesi çok önemlidir. Burada en büyük görev Rottweiler cinsi köpeği olanlara düşüyor. Sinirli olarak yetiştirilen bu cins köpekler çevredekilere karşı saldırgan tavırlar içine girebilirler. Bunun için de tanınmayan kişilerin rot cinsi köpeklerine temkinli yaklaşılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir