Ağrı Satılık Rottweiler

PAYLAŞ
Ağrı Satılık Rottweiler

Açıklama:

ağrı satılık rottweiller beslemek ve yetiştirmek için en fazla tercih edilen köpek türlerindendir. İnsanlar yapısı gereği sosyal bir varlık olduğu için her daim çevresinde sadık birilerinin olmasını arzu eder. Köpekler de insanların en sadık dostlarındadır. Bu nedenle rottweiler sahiplenmek sıkça başvurulan bir yöntemdir. Rottweiler, güçlü duygusal yapısı ve sadakat duygularını en iyi yansıtan köpekler arasında yer alır. Yavru iken sahipleneceğiniz bu cins köpek ile geçirdiğiniz her an değerlidir. Bu sayede sahiplerine olan güveni, sevgisi ve sadakati artar. Eğitilmesi kolay canlılardır. Eğitiminden sonra bulunduğu ortama hızlı bir şekilde uyum sağlar.
Rottweiler cinsi köpekler çok hareketlidir. Yorulma hisleri yoktur. Özellikle sahibi ile yaptığı yürüyüşler onun için vazgeçilmezdir. Yavru rottweiler köpeklerin satış fiyatları da makuldür. Ancak fiyatlarda farklılaşmalara neden olan etkenler de söz konusudur. Üretildiği yer, sağlık durumu gibi faktörler fiyatlarda değişiklik yaratır. Ülkemizde üretimi çok az olması nedeniyle yurt dışından satın alınır. Rusya, Bulgaristan ve Sırbistan rottweiler üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerindendir.
Ağrı Satılık Rottweiler Geçmişi
Ağrı satılık rottweiler bireylerin tercih ettiği en popüler ev köpeklerindendir. Bu köpekler ile iletişim kurabilmek çok önemlidir. Onun için geçmişlerini ve kökenini bilmekte yarar bulunur. Adını Almanya’nın Rottweiler kasabasından alır. Safkan bir ırktır. Kökeni ilk çağlara kadar dayanır. İtalyan masif cinsi köpeklerden türediği söylenir. Roma İmparatorluğu döneminde büyükbaş ve küçükbaş hayvanları koruma amaçlı çoban köpeği olarak kullanıldı.
Bir dönem nesli tükenmek üzere olan rottweiler cinsi köpekler, bazı insanların üretimi ile neslinin devamını sağladı. Dünyanın en sevilen köpek türleri arasında yer alıyor. Rottweiler, Amerika ve diğer ülkelere Almanların bu ülkelere yapmış olduğu ziyaretlerle yayıldı. Koruma içgüdüsü, cana yakınlığı, heybetli görünümü ile kendisine gıpta ile baktıran bir türdür.
Ağrı Satılık Rottweiler Tercih Nedenleri
Ağrı satılık rottweiler aile ortamında beslenilen bir köpek cinsidir. Bu köpeklerin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri yoğun ve güçlü duygusal yapısıdır. Sadıklığını ve sevgisini en iyi şekilde yansıtır. Sahibi onunla her vakit geçirdiğinde sahibine olan sevgisi katlanır. Koruma duygusu yüksek seviyededir. Ailesini korumak için ne gerekirse yapar. Sizleri ve bulunduğunuz alanı sahiplenir. Çok zeki, eğitilebilir ve becerikli bir canlıdır.
Polis köpeği, bekçi köpeği veya değişik yararlı amaçlar için kullanılabilir. Koku alma yetileri çok iyidir. Bulunduğu ortamdaki bebek ve çocukları her daim korur. Soğuk ve sıcak havaya karşı dayanıklı oluşu ayrı bir özelliğidir. Sürekli hareket halinde bulunan bir köpek olması nedeniyle bol egzersiz yapması gerekir. Sahibi ile yapacağı orman veya sahil yürüyüşü en çok sevdiği aktivitelerdendir.
Ağrı Satılık Rottweiler Fiziksel Özellikleri
Ağrı satılık rottwiler kaslı vücudu, geniş ve iri yapısı ile ürkütücü gelebilir. Özünde çok cana yakın ve sevecen bir canlıdır. Korumacı olmasında heybetli görünümünün de etkisi vardır. Kafası geniş ve yuvarlaktır. Çeneleri geniş ve kuvvetlidir. Çenesinin baskı gücü oldukça yüksektir. Koyu kahverengi gözlere sahiptir. Tüyleri kısadır. İyi koku almasını sağlayan geniş burnu siyah renklidir. Üçgen şeklinde kulakları bulunur. Vücudunun bazı bölümlerinde kahverengi lekeler yer alır.
Türkiye’de bulunan Macar türüdür. Siyah renkli asil bir görünüme sahiptir. 12 yıl yaşam ömrü vardır. Çene kuvveti ile arabaları çekebilir. Erkeklerde boy uzunluğu 65 metre, dişilerde 58 metre civarındadır. Ağız içerisinde üst çenede 22, alt çenede 20 olmak üzere 42 adet diş bulunur. Dişleri keskin ve makas şeklindedir. Güçlü, çevik, sağlam ve aktif bir vücut yapısı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir