Aksaray Satılık Rottweiler

PAYLAŞ
Aksaray Satılık Rottweiler

Açıklama:

Bir Rottweiler’ı uygun bir yemle nasıl besleyeceğini bilmek için, onun büyüklüğünü, yaşını ve cinsin kendine has özelliklerini dikkate almalısınız. Rottweiler, beslenme ihtiyaçlarını karşılayan, aşırı kilolu olmaya eğilimli oldukları için her zaman yağ miktarına dikkat eden üst düzey bir mamaya ihtiyaç duyan büyük, güçlü ve kaslı bir köpektir.
Bir Rottweiler köpeğiniz varsa, ona büyük cins köpek yavruları için özel bir yem sunmalısınız. Öte yandan, köpeğiniz zaten bir yetişkin ise, ideal kiloda kalması ve genel görünümünün sağlıklı olması için yaşına uygun yem vermelisiniz. Yaşlı bir köpeğin ihtiyaçları ve enerjisi genç bir köpeğinkilerle aynı olmadığı için, Rottweiler’ınız yaşlanıp üst aşamaya geçtiğinde yemini değiştirmek de iyi bir fikirdir.
Evde Aksaray Satılık RottweilerBakmanın Faydaları
• Kan Basıncını Düşürür
Aksaray satılık Rottweiler köpekleri birçok türde köpekler, orta derecede hipertansiyonu olan yaşlı yetişkinlere yardım eden terapi köpekleri olarak kullanılmaktadır. 2013 yılında Maryland Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırma, tüylerin yalnızca varlığının bu insanların daha iyi kardiyovasküler sağlığa sahip olmalarına katkıda bulunduğunu gösteriyor.
• Stresi Azaltır
Aksaray satılık Rottweiler iş yerinde yorucu bir günün ardından, omuzlarınızda birçok yük ile eve geldiğinizde sizi heyecanla selamladığında tüm bu ağırlıkları düşürür. Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden yapılan bir araştırmaya göre bu, evcil hayvanlarıyla etkileşime giren kişilerin strese tepki olarak salınan bir hormon olan kortizol seviyesindeki azalma olduğunu açıklanıyor.
• Duyguları İfade Etmeye Yardımcı Olur
Aksaray satılık Rottweiler ile konuşmanız nadir olsadaonlara nasıl hissettiğinizi söylemek bir yana tüm sırlarımızı da onlarla paylaşabilirsiniz. Bu da kendimizi insanların önünde söylemekten korktuğumuz her şeyden kurtarmamızı sağlıyor.

• Yalnızlık ve Depresyonla Savaşır
aksaray satılık rottweiller, hayatınızın en gri sabahlarında uyanmanız için bir sebep olabilir. Kuyruklarını çırpmaları sizin de neşelenmeniz ve tıpkı onlar gibi hayattaki en basit şeylerden keyif almanız için bir işaret olacaktır. Ona en çok ihtiyacın olduğunda seni dinleyecek ve bakışlarıyla sana devam etmen için gereken gücü verecek.

• Egzersiz Uygulamasını Teşvik Eder
Kanada’daki Victoria Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından 2006’da yapılan bir araştırmaya göre köpeği olan insanlar haftada ortalama 300 dakika, köpeği olmayanlar ise 168 dakika yürüyor. Bu da köpeklerin fiziksel aktivitemizi arttırdığını gösteriyor. Köpeğiniz enerjiyi serbest bırakır ve sağlığınızı iyileştirirsiniz.

• Güvenlik ve Özgüven Sağlar
Aksaray satılık Rottweiler köpeklerinin gözünde var olabilecek en iyi insan sizsiniz. Olmaya da bilirsiniz, ama köpek kişiyi çok daha kendine güvenen bir insana dönüştürür. Ve eğer bir şeyde hata yaparsan köpek dostun hiçbir şey yapmaz, tüyleri seni asla yargılamaz.

• Çocukların Bilişsel ve Duygusal Gelişimine Yardımcı Olur
Tüylü bir köpek sevgi, saygı ve sabır gibi en küçük pozitif değerleri üretir. Ayrıca hafızamızı ve öğrenmemizi güçlendirirler. Otizmli ve dikkat eksikliği olan, köpeklere bakmakla motive olan ve yeni arkadaşlarına sahip olmanın getirdiği sorumluluğa odaklanmayı başaran çocuklara çok yardımcı oluyorlar.

• Solunum Yolu Hastalıkları Riskini Azaltır
Finlandiya Üniversitesi, köpeklerin bebeklere erken maruz kalmasının solunum sorunları, alerjiler ve kulak enfeksiyonlarıyla mücadeleye yardımcı olduğunu buldu çünkü tüylü hayvanlarla yaşamak bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor. Bu yüzden köpekler en iyi arkadaşımız olmasının yanı sıra savunmamızı da güçlendiriyor.

• Kanseri Tespit Eder
Güçlü burnu sayesinde köpekler deri, mesane, akciğer, meme, yumurtalık ve kolon kanserini koklayabilir. Bugün, bu hastalığın idrar örnekleri yoluyla tanımlanmasına adanmış Tıbbi Tespit Köpekleri olarak bilinen bir organizasyon mevcuttur.

• Sosyal Entegrasyonda İş birliği Yaparlar
Parkta yürüyüşler, yeni arkadaşlarla tanışmak için en iyi durumlardan biridir. Köpeğiniz, herkes ona hayranken çayırda koşar ve dışarıdaki diğer insanlar size yaklaşıp köpeğinizin adını sorarlar ve sizinle sohbet etmeye başlarlar. Bir Rottweiler köpeğin bunca faydası onu satın almak iyi bir nedendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir