Aydın Yavru Rottweiler

PAYLAŞ
Aydın Yavru Rottweiler

Açıklama:

Aydın yavru rottweiler en eski ırklardan biridir. Sığırları sürerek ve sınır karakollarını koruyarak Almanya’daki yolculuklarında Romalılara eşlik ettiler. Birçoğu geride kaldı ve Almanya’nın güneyindeki Rottweil kasabasında bugün bildiğimiz tür haline geldiler. Mastiff ailesine ait oldukları kabul edilir. Daha sonra, Dobermanların gelişimine kararlı bir şekilde katkıda bulunmuşlardır.
Rottweiler en başından beri çalışan köpeklerdi: Hayvanları pazara sürdüler, arabaları çektiler, evleri korudular ve hatta boyunlarına bağlı kemerlerde pazara eşya taşıdılar. Şu anda güvenlik ve hayvancılıkta kullanılıyorlar.
Aydın yavru rottweiler, 20. yüzyılın başlangıcından kısa bir süre önce, daha küçük, bakımı daha kolay köpeklerin birçok işlevini üstlendiği bir tür olarak neredeyse ortadan kayboldu. Neyse ki, özel bir yetiştirici, cinsi geri getirdi ve bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler ırklardan biri.
Bir köpek yavrusu psikolojik, psikososyal ve terapötik etkileri olduğu için duygusal sağlığa yardımcı olur. Bazı faydalar aile bağlarını güçlendirmekle ilgilidir, ayrıca aktif bir sosyal hayata sahip olmaya yardımcı olur, egzersizi teşvik eder, stresi azaltır.
Meksika’daki MSD Hayvan Sağlığı Yoldaş Hayvanlar Birimi’nin teknik koordinatörü Adrian Polo Jeréz’e göre, bir köpek yavrusuna sahip olmanın faydaları arasında kan basıncıyla ilgili olanlar öne çıkıyor, çünkü bir köpeği okşamak, sarılmak veya bir köpeğe konuşmak stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı oluyor.
Araştırmalara Göre Rottweiler Köpekler
Ayrıca Affinity Foundation Bilimsel Analizi gibi çeşitli araştırmalara göre bir hayvanla bağ kurmanın kişiyi daha mutlu ettiği gösteriliyor.Aydın yavru rottweiler gibi köpekler ulusal İstatistik ve Coğrafya Enstitüsü’nün rakamlarına göre, her 10 kişiden 8’inin evinde bir köpek olmalıdır, bu nedenle onlara gerekli özen ve ilgiyi göstermek önemlidir.
İlk kez bir köpek yavrusu sahiplenecekseniz, MSD Hayvan Sağlığı’nın aşağıdaki tavsiyelerine uyun.
Temiz su içmek, uyumak, idrar yapmak, dışkılamak, temiz bir ortamda ve uygun bir ortamda oynamanın yanı sıra yaşına göre beslenmesi gerektiği için ihtiyaçlarının farkında olmalısınız.
Bir şeye ihtiyacınız olduğunda işaretleri belirleyin; bunlar havlama, sızlanma ve kemirmeye kadar değişebilir. Kendini güvensiz hissetmesine neden olabileceğinden, yavru köpeğinize kızmaktan kaçının.
Rottweiler Köpekler ile ilişkiler Nasıl Olmalı?
Aydın yavru rottweiler köpekleri ile tutarlı olun ve davranışınızı kontrol edin, dengeli ve iyi eğitimli bir köpek, onunla olan ilişkinizin sonucudur, bir yavru köpeğin yeni yuvasına uyum süresi yaklaşık üç aydır.
Ona ne yapmasını istediğinizi söylemek için kısa kelimeler veya anahtar kelimeler kullanın.
İstediğiniz kadar hızlı hareket etmezse sinirlenmeyin, adaptasyon süresinin en az üç ay olduğunu unutmayın.
Köpeğinizle birlikte yaşayan kişilerin, her iki tarafa da ortak bir dilin temelini oluşturmak için, kullandığınız dilin kurallarını ve kullandığınız sözcükleri bilmelerini sağlayın. Böylece başka kişilerde köpeğiniz ile güzel ve eğlenceli vakitler geçirebilir.
Rottweiler Köpeklerin Eğitilmeleri
Aydın yavru rottweiler köpeklerin davranışlarını rutinler ve tekrarlarla şekillendirin, hatta öğrenilen davranışları pekiştirmek için kendinizi ödüllerle destekleyebilirsiniz. Öğreteceğiniz davranışlar ile köpeğinizi daha rahat kontrol edebilirisiniz. Köpeğiniz komutlarınız ile uyumlu olarak sizin sözünüzü dinler ve size itaat eder.
Antrenman yapmak, yaşamak ve oynamak için gününüzü ayırın. Köpeğinizle daha sık vakitler geçirin. Onunla parklarda oyunlar oynayabilirsiniz. Bu köpeğinizin gelişimine olumlu katkı sağlayacaktır.
Programlarınızı ve çevreyi düzenleyin, bu, yavru köpeğinizin uzun süre yalnız kalmasını veya sizi beklemek için gerekli her şeye, örneğin çiğneyebileceği oyuncaklara sahip olmasını önleyecektir. Bu sayede köpeğinizi daha disiplinli olarak yetiştirebileceksiniz ve köpeğiniz size daha sadık bir hayvan olacaktır.
Sağlığını izlemek için yılda en az iki kez aşılarının, dâhili ve harici solucanların uygulanması için onu veterinere götürdüğünüzden emin olun. Böylece köpeğiniz daha iyi olarak gelişimini devam ettirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir