Burdur Rottweiler Üretim Merkezi

PAYLAŞ
Burdur Rottweiler Üretim Merkezi

Açıklama:

Burdur satılık rottweiler insanların en sadık dostlarındandır. Sahibine ve çevresinde olan insanlara sevgisini her zaman belli eder. İri yapılı ve kaslı vücut yapısına sahiptir. Kişilerin sahiplenebileceği en iyi köpek türlerindendir. Duygusal ve hassas hayvanlardır. Yavru iken alınmalı ve eğitimlerine başlanılmalıdır. Eğitim sayesinde bulunduğu ortama daha kolay uyum sağlar. Enerjisi ile ortama huzur katar. Çocukların en iyi arkadaşları arasında yer alır.
Çok hareketli köpeklerdir. Rottweiler sahiplenmeyi düşünenler yavru iken temin etmelidir. Yavru iken sahibi arasında kurulan ilişki daha kuvvetli olur. Zaman içerisinde rottweiler gösterilen sevgiye fazlasıyla karşılık verir. Oldukça zekidir ve koruma içgüdüsü yüksektir. Türkiye’de üretimi az olduğu için genellikle yurt dışından temin edilir. Ülkemizde beslene Macar türüdür.
Burdur Satılık Rottweiler Neden Tercih Edilir?
Burdur satılık rottweiler en çok sevilen ve tercih edilen bir köpek türüdür. Sevecen ve cana yakın olması, güçlü yapısı ve kaslı vücudu, koruma duygusu ile kendisine hayran bırakıyor. Çok zeki hayvanlardır. Yüksek oranda itaatkârdır. Kolay eğitilebilir bir canlıdır. Devamlı hareketli olması bulunduğu ortama neşe katmasını sağlar. Genelde yavru iken sahiplenilir. Sahiplendiğiniz an artık hayatınızın bir parçası olur.
Rottweiler cinsi köpeklerin tercih edilmesinde birçok etken vardır. En önemli sebeplerden biri koruma içgüdüsünün yüksek seviyede olmasıdır. Çevresindeki insanları ve bulunduğu alanı sahiplenir. Sahibini korumak için savaşçı bir ruha bürünür. Hem cana yakın hem de güçlü olma özelliğini bir arada taşıyan ender türlerdendir. Köpek sahiplenmek isteyenler için rottweiler cinsi tavsiye edilir.
Burdur Satılık Rottweiler Hangi Amaçlar İçin Kullanılıyor?
Burdur satılık rottweiler cinsi köpeklerin kökeni ilk çağlara kadar dayanır. Bizans İmparatorluğu zamanında koruma köpeği olarak kullanıldığı da söylenir. Ataları İtalyan masif cinsi köpeklerdir. Güçlü yapısı ve heybetli görünümü nedeniyle farklı amaçlarla değerlendirilir. Çok fonksiyonel bir canlıdır. Aile köpeği olarak her zaman tercih edilir. Koruma içgüdüsünün yüksek olması nedeniyle çoban köpeği olarak da değerlendirilebilir.
Bazı ülkelerde polis köpeği olarak kullanılıyor. Güçlü koku alma duyusu ile iz takip köpeği, bekçi köpeği gibi tercihler için değerlendirilen bir köpek cinsidir. Bir dönem nesli tükenme tehlikesi altında olmasına rağmen birtakım üreticilerin desteği ile tehlike bertaraf edildi. Ülkemizde üretimi az olması nedeniyle yurt dışından satın alınır. Rusya, Romanya ve Sırbistan en sık rottweiler üretimi yapan ülkelerdir.
Burdur Satılık Rottweiler Fiziksel ve Karekterisitik Özellikleri
Burdur satılık rottweiler fiziksel ve karakteristik özellikleri ile ön plana çıkan bir canlıdır. Fiziksel olarak güçlü görünümü ve iri yapısı vardır. Kafa bölgesi geniş ve yuvarlaktır. Çeneleri geniş ve çenelerinin baskı gücü yüksektir. Ortalama ağırlık erkeklerde 55 kg, dişilerde 45 kg’dır. Yaklaşık boy uzunluğu erkeklerde 65 cm, dişilerde 60 cm’dir. Tüyleri sık ve kısadır. 12 sene yaşama ömrü bulunur.
Karakterli bir köpek türü olan rottweiler, ailesini korumak için ne gerekirse yapar. Disiplinli bir şekilde eğitildiğinde itaatkâr bir canlıdır. Bulunduğu alanı ve aile üyelerini sahiplenir. Sevgi dolu bir hayvandır. Ne kadar sevgi gösterirseniz o kadar sevgi gösterir. Koruyucu bir köpektir.
Burdur Satılık Rottweiler Sahiplenme
Burdur satılık rottweiler sahiplenmek isteyenler, sahiplenmeden önce dikkat etmesi gereken kriterler bulunur. Sahip olacağınız türün bir canlı olduğu ve hayatınızın bir parçası olacağını gözden kaçırmamalısınız. Köpek türü hakkında araştırma yapılması önemlidir. Köpeği tanımak onu daha iyi anlamak, onunla rahat iletişim kurabilmek demektir. Ardından satıcılarla irtibata geçilir ve köpekler hakkında daha fazla bilgi edinilir.
Satın alınmadan önce veteriner kontrolünden geçmesi tavsiye edilir. Ailenizin üyesi olacak bir canlının sağlık durumu elverişli olmalıdır. Devamlı hareket halinde olan rottweiler’ın sahibi ile yapacağı sahil veya orman yürüyüşleri en sevdiği aktivitelerdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir