Çorum Rottweiler Yavrularımız

PAYLAŞ
Çorum Rottweiler Yavrularımız

Açıklama:

Çorum satılık rottweiler güçlü ve iri vücut yapısı ile mükemmel bir görünüme sahiptir. Sahiplenmek için tercih edilebilecek bir canlıdır. İnsanların en iyi arkadaşı ve keyif vakit geçirilebilecek bir dosttur. Devamlı neşeli ve hareket halinde olduğu için bulunduğu ortamı neşelendirir. Zeki ve sadık bir köpek türüdür. Eğitimleri özenle yaptırılmalıdır. Türkiye’de de tercih edilen ev hayvanıdır.
90’lı yıllarda rottweiler popüler olmaya başladı. Türkiye’de üretimi olmadığı için dışarıdan temin edilir. Fiyatları uygundur. Rusya, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan, dünyada en çok rottweiler üretimi yapan ülkelerin başında gelir. Köpek sahiplenmek isteyenlerin tercih edebileceği bir köpek türüdür. Koruma içgüdüsü yüksektir. Heybetli görünümü ve güçlü bir duruşu vardır.
Çorum Satılık Rottweiler Nasıl Beslenir?
Çorum satılık rottweiler kaslı ve yapılı vücudu olması nedeniyle beslenmesine özen gösterilmelidir. Kilosu belli aralıklarla kontrol edilmelidir. Kemikler gözle görülemez ancak dokunulduğunda hissedilebilen kıvamda olması halinde kilosu normal seyirdedir. Bu konuda hiç bilgisi olmayanlar uzman birinden yardım alabilir. Yeni doğan rottweiler yavruları ilk bir ay kesinlikle anne sütü ile beslenmelidir.
Yavrular doğduktan iki ay sonra anne sütü ile birlikte ek gıdalara başlayabilir. Yetişkinler için hazırlanmış kuru mamalar önerilir. Kuru mama içerisinde köpeğin alması gereken mineral, yağ, karbonhidrat, yağ, protein ve diğer besinler dengeli bir şekilde yer alır. Fazla yağ veya fazla karbonhidratrottweiler’ı şişmanlatır. Yavru köpekler günde üç öğün, yetişkin köpekler günde iki öğün beslenmelidir.
Çorum Satılık Rottweiler Geçmişi
Çorum satılık rottweiler ırkı kökeni ilk çağlara kadar dayanır. Safkan bir ırktır. Yapılan kazılarda Roma döneminde çoban köpeği olarak kullanıldığına dair kalıntılar bulundu. Kökeni, İtalyan masif cinsi köpekten geldiği söylenir. İsmini Almanya’nın Rottweil kasabasından alır. 1800’lü yılların sonlarında nesli tükenmiş olmasına rağmen dönemin bazı üreticilerin desteği ile tekrar eski sayılarına kavuştu.
Farklı amaçlarla değerlendirilir. Çoban köpeği, bekçi köpeği gibi maksatlar ile kullanılır. Gelişmiş koku alma duyuları nedeniyle iz takip köpeği olarak da değerlendirilir. Birçok ülkede asker ve polis köpeği olarak değerlendiriliyor. Ev ortamı için en uygun köpek cinslerinden biridir.
Çorum Satılık Rottweiler Fiyatları
Çorum satılık rottweiler beslenmek için tercih edilen köpek ırkları arasında yer alır. Fiyatları sabit değildir. Çeşitli kriterlere göre değişiklik gösterir. Pandemi sonrası fiyatlarda artış oldu. Salgın tehlikesinden ötürü ülkeler birbirleri ile olan sınırlarını kapattı ve uçuşları askıya aldı. Bu nedenle rottweiler satımı yapılamadı ve fiyatlarda yükselme oldu.
İleriki günlerde fiyatlarda düşme bekleniyor. Köpeğin safkan olması, dişi veya erkek cinsinde olması da fiyatları etkiler. Hayvanın sağlık durumu, üretildiği yer gibi etmenler de ücretlerde değişikliğe neden olur. Satın almadan önce piyasa araştırması yapılması önerilir.
Çorum Satılık Rottweiler Nasıl Temin Edilir?
Çorum yavru rottweiler en çok sahiplenen köpek cinsi arasında yer alıyor. En doğal nedeni çok iyi ve sadk bir dost olmasıdır. Aynı zamanda sevecen ve korumacı olması da etkilidir. Türkiye’de üretimi olmadığı için yurt dışından temin edilir. Ülkemizde belli bölgelerde satış noktaları vardır. Sahiplenilmeden önce ırk hakkında araştırma yapılması tavsiye edilir.
Köpek hakkında bilgi sahibi olduğunuzda onları daha iyi anlayabilirsiniz. Satış noktalarını tespit ettikten sonra rottweiler hakkında bilgi edinilmesi önemlidir. Köpeğin sağlık durumu mutlaka kontrol edilmelidir. Temin edilmeden önce veteriner kontrolden geçmeli ve aşılarının eksiksiz olduğundan emin olunmalıdır. Köpeğin safkan olup olmadığı teyit edilmelidir. Yani anne ve babası orijinal rottweiler ise köpek de orijinaldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir