Düzce Satılık Rottweiler Yavrular

PAYLAŞ
Düzce Satılık Rottweiler Yavrular

Açıklama:

Düzce satılık Rottweiler cinsi köpeklerin tarihi aslında Romalıların eski dönemlerine kadar uzamaktadır.Son zamanlarda internette birçok sitede satılık hayvan ilanlarına rastlamak artık son derece alışılagelmiş bir durum oldu. İnternet ilanlarında var olan satılık hayvanlar içinde en çok köpeklerin satıldığı ve köpek cinslerinde de bilhassa Rottweiler cinsi köpeklere rağbetin ve merakın olduğu bilinmektedir. O halde bu cins köpekler hakkında genel ve özel bilgilere bakılması gerekir.
Düzce Satılık RottweilerKöpek Nedir? Rottweiler Bir Cins Midir?
Düzce satılık Rottweiler cinsi köpek ismi aslında Rottweil şehrinden gelmektedir. Rottweiler köpeğin cinsine verilen isimdir. Hatta bazı tarihi filmlerde Romalılardan bahsederken kullanılan köpekler rottweiler cinsi köpekler olmuştur. Tarihi kurguya bakılırsa saldırganlık yönü de bulunan bu cins köpeklerin Antik Roma tarafından arena dövüşlerinde kullanılmış olabilme ihtimalinin de olduğu düşünülmektedir.
Yine tarihi bilgileri referans alacak olursak Romalı askerler 1. yüzyılda Almanya’ya işgal hareketi başlatırken Alp dağları civarında bu askerler köpekleri yetiştirmeye başlamışlardır ve Rottweil denen şehirde Romalı lejyonerler tarafından kaleler kurulmuş bu kalelerin içinde yetiştirilen köpekler yıllarca çoban köpekleri ile çiftleştirilmiştir. Bir süre sonra Romalı askerler bu işi ticarete dökmeye başlamış ve yetiştirilen bu köpekleri halkın da katıldığı büyük pazarlarda satmaya başlamışlardır. İşte günümüzde söylenen
Düzce Satılık Rottweiler Köpeğin Büyüme Evresi
Düzce satılık Rottweiler köpek sahiplendiyseniz bu yavrunun bir takım özelliklerini izlereyerek onun büyüyüp büyümediğini anlamanız mümkündür. Normal standartlar bulunan bir yavru Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
• Yavru Rottweiler Ergenlik: İyi yetişmiş bir Rottweiler hemen hemen 12 yahut 14 haftalık iken üstünlük gösterme ve kaslarını belirgin bir şekilde etrafta sergileme gibi tavırlar içerisine girebilir. Bu süreçte yani güç ve gövde gösterisi sürecinde bir şekilde evde veya etrafta zarar verebilme potansiyelinin de olduğu nazara alınarak ona güven duygusu ile birlikte patronun kim olduğunu da bir şekilde göstermeniz gerekebilir. Ona güven aşıladıktan sonra ne yapması gerektiğini iyice öğretmeli rolüne alışması için ona yardımcı olunmalıdır.
• Yavru Rottweiler Sosyalleşmesi: Rottweiller yavruları aşağı yukarı dört yahut beş aylık haftaya ulaştığında köpekler yeni bir takım şeyler keşfeder. Bu keşfettiği özellikleri çoğunlukla kendi duygularıdır. Bu duygularını fark ettikçe hünerlerini sergilemeye çalışır ve iyi bir gözlem ile onun artık sosyalleşmeye çalıştığını ve iletişim kurma çabası içerisine girdiğini anlaşabilirsiniz.
Düzce Satılık Rottweiler Köpeklerin Dişi ve Erkekleri Arasındaki Farklar
Düzce satılık Rottweiler köpekler ırklardan ırklara bir takım özel ve genel farklılıklar gösterselerde genel husus itibarıyla dış görünüşleri birbirlerini fazlasıyla andırmaktadır.Rottweiler yavru köpekleri genelde yedi aylıkken kendi dünyalarında erişkinlik yani ergenlik çağına erişirler. Dişi Rottweiler cinsleri ise aslında kısmen insanların ergenliğe adımında yaşadığı fiziksel aktiviteleri kısmen yaşamaktadırlar.
Fakat şunu söylemeliyiz ki dişi köpekler bu dönem zarfında erkek köpekler kadar saldırgan tutumlar izlemezler. Bu dönemde erkek köpekler çok saldırgan tutum sergileyip buldukları hemen her canlının üstüne binmeye çalışmalar, buldukları farklı nesnelerin üstüne çıkmaya çalışmalar, dişi Rottweiller köpeklerine göre daha çok ses çıkarmalar gibi farklı bir takım işler yapabilmektedirler.
Düzce Satılık Rottweiler Cinsi Köpek Davranışlarını Yorumlamak
Düzce satılık Rottweilercinsi köpeklerin davranışlarını yorumlarken, aslında yavru olduğu andan yetişkin olduğu ana kadar onu gözlemlemek gerekmektedir. Bunun için de bu tip köpekleri daha henüz yavruyken sahiplenmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Hem yavruyken sahiplenilen bir köpek ile daha fazla duygusal bağ kurulması mümkündür. Özellikle yavru Rottweiler cinsi köpeklerin büyütülmesinde sağlıklarına dikkat edilmesi köpeklerin ileri süreçlerinde büyük önem arz etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir