Macar Rottweiler yavru

PAYLAŞ
Macar Rottweiler yavru

Açıklama:

Macar Rottweiler yavru en fazla sahiplenilen türlerden bir tanesidir. Büyük ırk dendiği zaman akla ilk gelen ırklardan biri Rottweilerdır. Bu ırk ülkemizde de son derece popülerdir. Sahiplerine düşkün olmaları ve itaatkar olmaları nedeni ile köpek severler tarafından tercih edilmektedir.
Macar Rottweiler YavruSahiplenmek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
Macar Rottweiler yavru sahiplenerek bu ırkın ne kadar güzel özelliklerinin olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizde Rottweiler ırkının tehlikeli olduğu ile ilgili yanlış bir kanı bulunmaktadır. Aslında bu ırk son derece itaatkar ve uysaldır. Yanlış ellerde yetişmeleri nedeni ile agresif tavırlar sergileyebilirler.
Rottweiler sahiplenmeyi düşünenlerin bu köpeklere küçüklükten itibaren eğitim vermesi son derece önemlidir. Eğitim verilirken disiplinin elden bırakılmaması gerekir. Çünkü en küçük boşlukta bu canlılar kendilerini lider sanmaya başlayabilirler.
Macar Rottweiler YavruKöpekler inEgzersiz İhtiyacı Nasıldır?
Macar Rottweiler yavru sahiplenmek eğitim açısından çok faydalı olacaktır. Bu canlılar egzersize fazla gereksinim duyarlar. Bu nedenle evde beslemeyi düşünüyorsanız her gün dışarı çıkarmayı göze almanız gerekmektedir. Hareketli bir ırk olmaları nedeni ile enerjilerini atmaları gerekmektedir.
Küçüklükten itibaren sosyalleştirilmeleri ve çevreye alıştırılmaları gerekir. Böylece daha insan canlısı olurlar. Yabancılara karşı saldırgan değillerdir. Ancak yeni birini gördükleri zaman gözlem yapmaktadırlar. Bu ırkı sahiplenmek isteyenler, Rottweilerların çocuklarla arasının nasıl olduğunu da merak etmektedir. Çocuklara karşı son derece naziktirler. Ancak enerjik canlılar olmaları sebebi ile yine de çocuklar ile yalnız kalmamaları gerekmektedir.
Macar Rottweiler YavruKöpeklerin Kökeni Nereden Gelir?
Rottweiler bilinen en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Alp Dağlarının eteklerinde bulunan Rottweiler kasabasından ismini almaktadır. Dayanıklı ve güçlü bir yapıları vardır. Bu nedenle tarih boyunca insanlar bu canlılardan faydalanmışlardır.
Özellikle Roma İmparatorluğu döneminde Rottweileroldukça popüler ırklardan biri haline gelmiştir. Koruma, sürü gütme gibi işlerde sıklıkla kullanılmışlardır. Bu köpekler bekçilik görevinde son derece başarılıdır. Hatta savaşlarda askerleri korumaları için savaşlara da katılmışlardır.
Macar Rottweiler YavruKöpeklerin Fiziksel Özellikleri
Macar Rottweiler yavru sahiplendiğiniz zaman veteriner kontrollerini de düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir.
Rottweilerlar orta büyüklükte olan ırklardan bir tanesidir. Erkekleri dişilerden daha yapılı olmaktadır. Erkekleri en fazla 60 kiloya kadar çıkabilmektedir. Daha fazla kilolar obezite kategorisine girmektedir.
Çift katmanlı kürkleri vardır. Tüyleri kısadır ve fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Tüy renkleri genellikle siyah ve kahverengi renklerde olmaktadır. Burunları her daim siyah olur. Güçlü bir çeneleri vardır. Ağızları ve diş etleri de siyah renktedir. Düşük kulaklılardır. Kulakları çok hava almadığı için kulak bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.
Macar Rottweiler YavruKöpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?
Macar Rottweiler yavru edinerek hemen eğitimlere başlayabilirsiniz. Rottweilerlar genellikle baskın bir karaktere sahiptir. Öz güvenleri çok gelişmiştir. Fakat iyi bir eğitim ile dünyanın en uysal köpeği olabilirler. Küçüklükten itibaren eğitimlere başlanması sn derece önemlidir. 6 haftalıktan itibaren eğitimlere başlanabilmektedir.
Eğitimlerinde disiplinli olmak gerekir. Ancak agresif ve şiddet içerikli davranışlardan kaçınılmalıdır. Hayvanın yaptığı olumlu davranışlar takdir edilmeli ve ödüllendirilmelidir. Rottweilerlar zeki köpeklerdir. Bu nedenle komutları çok kolay bir şekilde öğrenebilirler.
Sahiplerine karşı itaatkârdırlar. Bunun yanında sahiplerine karşı aşırı korumacı olabilirler. İnsanlara zarar vermezler. Fakat tehlike anında hızlı bir şekilde müdahale edebilirler. Diğer köpek ırkları ile çok iyi anlaşamazlar.
Rottweilerların dışarı çıkarken tasma takması çok önemlidir. Bu hayvanlar çok hareketli oldukları için nerde ne yapacaklarını kestirmek mümkün değildir. Ancak boyun tasması kullanılmamalıdır. Boyun tasmasını çekiştirdikleri zaman soluk borularına zarar verebilirler. Bu nedenle vücut tasması kullanmak çok daha doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir