Rottweiler Tasmaları Nasıl Olmalı?

PAYLAŞ
Rottweiler Tasmaları Nasıl Olmalı?

Açıklama:

Yavru Rottweiler bakımları oldukça kolaydır. Bu yüzden çoğu kişi tarafından rahatlıkla tercih edilebilirler. Hassas alt kürke sahiptirler. Kıvrık tüylere sahip olan köpekler her gün taranması ve fırçalanmaları gerekir. Ölü tüyler taranarak yeni çıkacak olan tüylere yol verilmesi gerekir. Rottweilerin gözlerindeki çapaklar ve göz akıntıları pamuk ile kolaylıkla temizlenir. Temizleme işleminde her iki göz için farklı pamuklar kullanılmalıdır. İçten dışa doğru temizlenir. Nemli bir pamuk yardımıyla burunlarının alt ve üst kısımları temizlenir. Yemek ve çamur kalıntılarına dikkat edilmesi gerekir.
Kulakları sık sık kontrol edilmesi gerekir. Kulak içleri alkolle nemlendirilmiş pamuk yardımıyla içten dışa doğru temizlenir. Her iki kulak için iki farklı pamuk ile temizlenmesi gerekir. Rottweilerin diş bakımlarına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Yaşlandıkça dişlerinde sararmalar görülebilir. Dişlerini fırçalamada çocuk diş fırçası kullanabilir. Diş macunu ise köpekler için üretilmiş olan macunlar tercih edilebilir. Haftada 3-4 kez fırçalama yeterli olacaktır.
Dış görünüşlerine bakıldığı zaman ağır fakat sevimli bir yapıdadırlar. Kilo bakımından bakıldığı zaman ise ortalama bir kilodalar. Orta uzunlukta bir kafa yapısına sahiptirler. Ancak yan profilden bakıldığında alın bölgelerinde belirmiş olan çizgiler görmek mümkündür. Bu çizgilerin genellikle yaşlılıkla ilgili olduğunu düşünenler vardır. Aslında böyle bir şey olmadığını, sadece fiziksel yapıdan kaynaklandığını görebiliriz.
Yavru Rottweiler Özellikleri
Yavru Rottweiler yetiştirme tarzlarına göre değişim gösterebilirler. Kötü insanların eline düştüğünde ise agresif ve saldırgan özelliklerine sahip olmalarına neden olan durumlardan birisidir. Rottweiler köpekler aslında gücü ifade eder. Bu yüzden toplumda saldırgan ve agresif köpek cinsi olarak biliniyor. Burada en önemli özellikleri ise yetiştirilme tarzlarıdır. Sahibinin yetiştirme ve eğitme tarzına göre özellikleri gelişmiş olur.
Yavru Rottweiler Özellikleri Nelerdir
Yavru Rottweiler özelliklerine genel olarak bakıldığında iki farklı şekilde karşımıza çıkar. 1 fiziksel, 2 karakteristik özellikleri. Rottweiler fiziksel özelliklerine bakıldığında sarkık yanaklar ve düşük kulaklara sahiptirler. Karakterlerine göre sevimli, uysal ya da agresif bir yapıya sahip olduklarını görebiliriz. Aslında sahipleri tarafından nasıl eğitilirlerse o şekilde olurlar. Ya sinirli, agresif, saldırgan olurlar ya da sevimli, uysal olurlar. Bu yüzden her Rottweiler karakteristik ve fiziksel özellikleri aynı olmayabiliyor.
Rottweiler Eğitimi Nasıl Verilir
Yavru Rottweiler eğitmek mümkün. Günümüz şartlarına bakıldığında, birçok hayvan dostlarımız için eğitim veriliyor. Verilen eğitimler sayesinde Rottweiler’in karakteristik özelliklerinin oturmasına yardımcı olur. Rottweiler oldukça zeki ve sevimlidirler. Sahibini kendine ne kadar yakın görürse ve hissederse daha uysal ve sakin olur. Profesyonel anlamda eğitim alması oldukça önemlidir. Alınan profesyonel eğitim sayesinde daha eğitimli ve istenilen karaktere sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Eğitimler aşama aşama verilir. Takip edilen aşamalar sayesinde birlikte doğru şekilde eğitimini aldığını görebiliriz.

Yavru Rottweiler tasma kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Güçlü ve iri bir fizikse yapıya sahip olduklarından tasma kullanımı oldukça önemlidir. Genellikle Rottweiler sahibi olan kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan birisidir. Net bir şey söylemek mümkün değildir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, köpeğinizi iyi tanımanız ve ona göre bir tasma almanız olacaktır. Bu tip güçlü köpek cinsleri için boyun tasması kullanımı oldukça önemli.
Boyun tasması sayesinde herhangi bir saldırı durumunda onları durdurmak önemlidir. Ancak bu tür tasmalarının kullanımında dikkatli olunmalıdır. Durdurmak için ani bir çekme durumunda köpeğin nefes borusuna ve boynuna ciddi zararlar verilebilir. Rottweiler köpekler için boyun tasması ve göğüs tasmaları tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir