Safkan Rottweiler Yavruları

PAYLAŞ
Safkan Rottweiler Yavruları

Açıklama:

Safkan Rottweiler yavruları, son derece sevimli ve eğitilmeye meyilli köpek ırklarıdır. Diğer köpek cinslerinden farklı olarak, evi koruma ve güvenliği sağlamak maksadı ile yetiştirilirler. Rottweiler yavruları hiçbir zaman bir süs köpeği olarak yetişmeyecektir. Bu durum, onların doğasına aykırıdır. Rottweiler yetiştiriciliği uzmanlık gerektirir.
Bazı köpeklerin eğitiminde etkili satılık rottweiler olan ödül sistemi, güvenliği sağlayacak köpekler için önerilmez. Ödüle alışan köpekler, evi ya da iş yerini korumayacaktır. Verilen her ödül karşılığında istenileni yaparak, yaşam alanlarını kötü niyetli kişilere karşı savunmasız bırakırlar. Bu nedenle, itaatkar ve koruma maksatlı köpek eğitimleri verilmelidir. Safkan Rottweiler yavrularının sütten kesildikten sonra annelerinden ayrılmaları ve o aşamadan sonra sahiplendirilmesi önerilir.
Safkan Rottweiler Yavruları Nereden Temin Edilir?
Safkan Rottweiler yavruları, alanında uzman olan köpek yetiştirme çiftliklerinden alınmalıdır. Safkan olmayan Rottweiler yavruları eğitiminin ardından uzun bir süre geçse de istenildiği gibi eğitilmeyip, verilen eğitimlere olumsuz cevap verecektir. Bu nedenle güvenilir barınaklardan köpeklerin sahiplenilmesi künyesinin belli olması gerekir.
Köpeklerin anne ve babalarının da tanınması, köpeklerin ileride nasıl olacağı hakkında da fikir verecektir. Köpeklerin temin edileceği yerden eğitimleri hakkında da fikir alınabilir. Burada çalışanlar arasında köpek eğitmenlerinin de olması köpek sahiplenenlerin destek alması açısından önem taşır. Köpek cinsi hakkında bilgi sahibi olmak, hangi tür köpeklerin yaşam alanına uygun olacağı hakkında da bilgi verir.
Safkan Rottweiler Yavru Köpeklerin Özellikleri
Safkan Rottweiler yavruları, diğer köpeklere nazaran algıları son derece gelişmiş ve duygusal sezgileri kuvvetli hayvanlardır. Bu tür köpekler, evlerin şirin süs köpekleri olarak cam önünde sahibini bekleyen varlıklar değildir. Sahiplerine bağlı olmakla birlikte, en büyük özellikleri, koruma köpekleri olmasıdır.
Güvenlik güçlerinin yardım aldığı, iş yerlerinde bekçilik yapan köpek ırklarıdır. Büyük kafaları ve yassı geniş alınları en tipik özellikleridir. Erkek cinsleri, dişi olanlara nazaran biraz daha iri yapılıdır. Geniş göğüslü ve üçgen şeklinde sarkık kulaklıdır. Kaşlarının üzerinde kahverengi lekeleri bulunur. Burun delikleri iri yapıdadır.
Burunlarının üzeri siyah renklidir. Rottweiler ırkı, kısa ve sık tüylere sahiptir. Son derece çevik hareket eden bu köpeklerin eğitimine ne kadar erken başlanırsa o kadar etkili olur. Keskin ve sinirli bakışlara sahip görünseler de aslında sahiplerine son derece sevecendir.
Safkan Rottweiler Yavruların Sevimli Halleri
Safkan Rottweiler yavruları son derece sevimli hayvanlardır. Sahiplenildiği ailenin çocuk ya da bebekleriyle son derece iyi geçinirler. Ailenin her ferdini korumaya programlı yapıları, onları ideal bir koruma köpeği yapar. Çevrede yanlış kanıların etkisiyle pek çok kesim bu cins köpeklere uzak durmaktadır. Oysa, iyi bir eğitim ile gerektiği durumlarda saldırgan olan bu köpekler, son derece zeki ve duygusal hayvanlardır.
Sadece doğru eğitimle yetiştirilmeleri gerekir. Bu konuda güvenilir yerlerden eğitim desteği alınması önerilir. Bu tür köpekler, durduk yerde herkese saldıran köpekler değildir. Sahibini, ev halkını canı pahasına koruduğu gözlemlenir. Yavru haldeyken son derece oyuncu olmaları, sevimli halleri ev halkı tarafından sevilmelerini sağlar.
Safkan Rottweiler Yavruların Sosyalleşmesi
Safkan Rottweiler yavruları, doğru eğitildikleri takdirde sosyal bir köpek ırkı da olurlar. Bu hayvanların toplum içerisinde uyumlu olmaları, öfke kontrolünü sağlaması ancak doğru eğitimle mümkün olur. Köpek eğitimlerinin ana noktası, itaat eğitimidir. Tuvalet eğitimleri ve beslenme alışkanlıkları da köpeklerin hayatını düzene sokan durumlardır. Rottweiler köpekler, mutlaka sevgi ile yetiştirilmesi gerekir. Bu sayede sahipleri ile uyumlu bir şekilde yaşamaları mümkündür. Sahiplerine bağlılıkları bu köpeklerin temel özellikleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir