Trabzon Rotweiler satılık yavru

PAYLAŞ
Trabzon Rotweiler satılık yavru

Açıklama:

Trabzon Rotweiler satılık yavru almak isteyen kişiler, öncelikle köpeğe iyi bakabileceğinden emin olmalıdır. Bu cins köpekler eğitim almaya açık köpeklerdir. Bu yüzden tüm bakımları ile ilgilenmek gerekir. Sadece temel ihtiyaçlarından olan barınma ve gıda ihtiyacını karşılamak yeterli olmaz. Bir çocuğu eğitir gibi küçük yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekir.
Rotweiler cinsi köpekler görünümleri ile hem sevimli olup hem de korkutucudur. Bu cins bir Alman ırkından gelmekte olup ismini Almanya’nın Rotweil kasabasından alır. Görünümleri sevimli olsa da heybetleri ile oldukça ürkütücüdür. Ancak onları tanımanız ve size alışmaları halinde hiçbir zarar vermediklerini göreceksiniz.
Rotweiler alacak olan kişiler köpeğin özelliklerini bilerek satın almalıdır. Büyüdüğünde nasıl bir görünümde ve kiloda olacağını önceden bilmelidir. Güvenilir yerlerden satın alınan Rotweiler yavrusunu iyi eğitebilmeli ve vaktini köpeğin eğitimi için de ayırmalıdır.
Rotweiler Cinsi Köpek Hangi Özelliklere Sahiptir?
Trabzon Rotweiler satılık yavru alan birey ilk olarak aldığı ya da alacağı bu cins köpeğin fiziksel özelliklerine ve karakteristik özelliklerine bakmalıdır. Yavru Rotweiler eğitilmeye açıktır. İstediğiniz gibi eğitebilir ve dediğinizi ona yaptırabilirsiniz. Ancak yetişkin bir Rotweilerın karakter özelliği oturduğu için bunu değiştirmek ve eğitmek çok zordur. Hatta imkânsızdır, denmek yanlış olmaz.
Rotweiler köpekler kısa, kalın ve sert kürkleri ile bilinir. Genel olarak siyah renkte olurlar. Bunun yanı sıra maun renkte olan türleri de bulunur. Badem göz şekline sahip olan bu köpekler, kahverengi gözlüdür. Görme ve koku alma konusunda çok iyidirler. Siyah yuvarlak burunları vardır. Düşük kulakları ve sarkık yanakları ise onları oldukça sevimli bir görüntüye sokar. Ancak bazı kişiler bu yanaklardan dolayı korkabilir.
Rotweiler Cinsine Eğitim Vermek
Trabzon Rotweiler satılık yavru alan köpek sever kişi önce köpeğin eğitimine önem vermelidir. Bir çocuğun eğitimi gibi her şeyiyle ilgilenmelidir. Yavru iken eğitilen Rotweiler cinsi, ilerleyen zamanlarda sahibine sadık olur ve sözünü dinler. Aynı zamanda yabancı kişilere karşı da saldırganlığı kontrol edilebilir. Aksi halde yabancılara karşı aşırı saldırgan olabilir. Bu da sizi ve karşınızdaki kişileri zor bir durum içine sokabilir.
Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına eğitiminin büyük önem taşıdığını bilmelisiniz. Çünkü yabancı kişilere karşı ilk anda saldırgan bir tavır takınırlar. İçgüdüsel olarak yaptıkları bu hareket, kişileri ve sizi zorda bırakıp mağdur edebilir.
Rotweiler Cinsi Köpekler İnsanlar İle Anlaşabilir Mi?
Trabzon Rotweiler satılık yavru satın aldığınızda sizinle çok güzel bir iletişim kurup anlaştığını görebilirsiniz. Hatta küçük yaşlarda verdiğiniz eğitim neticesinde de insanlar ile anlaşması çok doğaldır. Kendisine herhangi bir zarar gelmeyeceğini anlaması halinde yabancılara karşı da uysal olur. Uyumlu ve uysallığı sağlamak için de küçük yaşlarda bunların öğretilmesi gerekir.
Trabzon Rotweiler satılık yavru alındığı andan itibaren sahibine bağlı olur. Özelikle daha yavru olduğu için ilk bakımlarını yapan sizlere karşı oldukça iyimser ve korumacı olur. Sözünüzden çıkmayan, sizi her daim koruyan bir köpek türü arıyorsanız Rotweiler cinsi çok ideal bir seçim olur.
Bu cins köpekler, büyük ya da yavru olmaları fark etmeksizin mutlaka tasma ile gezdirilmesi önemlidir. Sosyalleşmesi için dışarı çıkarmanızın ve insan içine karıştırmanızın gerekli olduğu varsayılır. Ancak bu süre zarfında mutlaka tasması olmalıdır. Tasması olsa bile bu cins köpekleri görmeniz halinde tedbirli davranmanız tavsiye edilir. İlk izlenimde saldırgan bir tutum takınmaları muhtemeldir. Bu yüzden gerekli tedbiri almak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir